پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۱۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گلایه پرهام مقصودلو از فدراسیون شطرنج/ هزینه مسابقات آسیایی و جهانی با ورزشکار!

پرهام مقصودلو می گوید که با همه افتخاراتی که توسط شطرنج بازان ایرانی در مسابقات مهم بدست می آید اما اصلا به شطرنج بازان اهمیتی داده نمی شود.

گلایه پرهام مقصودلو از فدراسیون شطرنج/ هزینه مسابقات آسیایی و جهانی با ورزشکار!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پرهام مقصودلو در مورد کسب عنوان هفتمی اش در مسابقات قهرمانی شطرنج انفرادی آسیا اظهار کرد: فیلیپین میزبانی خوبی نداشت، کیفیت هتل و غذاها اصلا خوب نبود. غذاها همه سرد بود و شرایط خوبی برای بازی کردن نداشتیم. علاوه بر این ها امنیت هم وجود نداشت. روز اول مسابقات به چند بازیکن حرفه ای با چاقو در خیابان حمله شده بود. به خاطر همین بی امنیتی ها من به شخصه آرامش نداشتم تا خوب بازی کنم.

وی ادامه داد: البته در دور آخر خودم را به شرایطی رسانده بودم تا با پیروزی مقابل سوپر استاد بزرگ هندی قهرمان شوم، اما متاسفانه نشد. خیلی تلاش کردم و دو بار پیشنهاد مساوی حریف را رد کردم تا پیروز شوم اما نشد و بازی با تساوی پایان یافت. نتایج خیلی خوبی هم داشتم. با دو سوپر استاد بزرگ مساوی کردم و یک سوپر استاد بزرگ را که قهرمان سابق آسیا بود و مدت ها هم نباخته بود را شکست دادم.

وی در پاسخ به این سوال که خودتان انتظار کسب چه مقامی را داشتید گفت: هدف من قهرمانی بود که خیلی هم به آن نزدیک شدم. تاکنون اینقدر به قهرمانی آسیا نزدیک نشده بودم. همیشه آن چیزی که می خواهی نمی شود. من دور آخر با وجودی که خیلی تلاش کردم و فرصت هم خیلی داشتم اما نشد. حریفم هم خیلی با دقت بازی و دفاع کرد.

قهرمان شطرنج جوانان جهان در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا ریتینگی هم در این مسابقات از دست دادید گفت: نه خداراشکر ریتینگ از دست ندادم و فقط ریتینگی کمتر از یک واحد بدست آوردم. من  در این مسابقات به کسب ریتینگ فکر نمی کردم و همانطور که گفتم هدفم کسب عنوان قهرمانی بود که نشد.

مقصودلو به بخش برق آسای قهرمانی آسیا هم اشاره کرد و گفت: در بخش برق آسا اصلا خوب بازی نکردم و در حد برق آسای خودم ظاهر نشدم. بازی دور آخر بخش استانداردم ساعت ۱۵:۳۰ تمام و برق آسا از ۱۶ شروع شد. بازی آخر بخش استاندارد خیلی  سنگین و پرفشار هم بود چون بازی برای قهرمانی بود. خیلی خسته بودم و همه اش اشتباهات مکرر در بازی داشتم و در نهایت هم بیست و یکم شدم.

قهرمان شطرنج جوانان جهان در ادامه با گلایه از فدراسیون شطرنج گفت: در این اواخر شطرنج ایران خیلی افتخارات کسب کرده است. همه شطرنج بازان حداقل یک درخشش در هر مسابقه دارند. تعداد شطرنج بازان ایرانی با ریتینگ بالای ۲۶۰۰ به چهار نفر رسیده است که در تاریخ شطرنج بی سابقه بوده است. ما چهار شطرنج باز، هم جوان هستیم و هم عضو تیم ملی. گله دارم که با همه این شرایط اصلا به ما توجه نمی شود. یک مربی خوب خارجی که در مسابقات کنار ما باشد کمترین توقع است.

وی گفت: نایب قهرمان آسیا طباطبایی است، قهرمان و نایب قهرمان بلیتس آسیا هم ایرانی اند. وقتی که این تلاش ها از سوی بازیکنان انجام می شود و این همه مقام کسب می شود چرا کم توجهی می کنند؟ حتی طباطبایی که نایب قهرمان آسیا شد با هزینه شخصی به این مسابقات آمده بود. خیلی مشکلات زیاد است و خواهش ما این است که رسیدگی کنند. اوضاع بدون مربی و بدون پرداخت هزینه ها برای ما بسیار سخت است.

مقصودلو ادامه داد: من قهرمان کشور شده بودم و قهرمان کشور سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دارد و هزینه را فدراسیون می دهد. اما فیروزجا، طباطبایی و قائم مقامی خود هزینه هایشان را پرداخت کرده اند. در مورد مبینا علی نسب مطمئن نیستم فکر می کنم که فدراسیون هزینه هایش را پرداخت کرده باشد.

مقصودلو به حضورش در مسابقات برق آسا و سریع جهان در روسیه اشاره کرد و گفت: این مسابقات چند روز دیگر آغاز می شود. در این مسابقات که در بخش بزرگسالان است تقریبا همه قهرمانان جهان حضور دارند. این مسابقات در دو بخش سریع و برق آسا است که همه شطرنج بازان برای این دو بخش ارزش زیادی قائل هستند. همه شطرنج بازان قوی جهان حضور خواهند داشت. من هم تمام سعی ام را می کنم تا بتوانم در هر دو بخش صاحب مدال شوم و یا حداقل در یکی از بخش ها روی سکو بروم.

وی در مورد هزینه های اعزام به قهرمانی جهان روسیه نیز گفت: هزینه های این مسابقات نیز با خودمان است. حدودا برای این مسابقات ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار هزینه خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این مسابقات با مگنوس کارلسن نروژی بهترین شطرنج باز حال حاضر جهان روبه رو خواهد شد یا خیر گفت: احتمال آن خیلی زیاد است. بخش سریع در ۱۵ دور و بخش برق آسا در ۲۱ دور برگزار می شود. روی هم رفته ۳۶ بازی خواهیم داشت. فکر می کنم در این تعداد بازی احتمال زیادی وجود داشته باشد که با او بازی کنم. وقتی دارم شطرنج خود را ارتقا می دهم و در سطح های بالای جهان بازی می کنم قطعا فرصت پیش خواهد آمد که با کارلسن بازی کنم. اینکه بخش سریع و برق آسا است حتی در بخش استاندارد هم فکر می کنم به زودی فرصت پیش بیاید که با هم بازی کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که در مقابله با کارلسن چه نتیجه ای بدست خواهد آورد گفت: من امیدوارم که بتوانم پیروز شوم و برای آن تلاش خواهم کرد. من تاکنون با او بازی نکرده ام اما امیدوارم که بتوانم پیروز بازی باشم.

رقابت های شطرنج قهرمانی انفرادی آسیا هفته گذشته به میزبانی فیلیپین انجام شد، پنج نفر اول این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی روسیه را کسب می کرد. پرهام مقصودلو در این مسابقات در بخش استاندارد در رده هفتم ایستاد، البته او جواز حضور در جام جهانی روسیه را پیش از این با قهرمانی در مسابقات جوانان جهان بدست آورده بود. در این رقابت ها علیرضا فیروزجا در بخش برق آسیا به مدال طلا رسید و سید محمد امین طباطبایی در بخش استاندارد و برق آسا به نشان نقره دست یافت.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

پرهام مقصودلو

،

شطرنج بازان ایرانی

،

مسابقات آسیایی

ثبت نظرات
captcha