پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۱۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«انبساط» در خانه هنرمندان ایران رخ می دهد

نمایشگاه سالانه آثار انجمن هنرمندان سفالگر با عنوان «انبساط»، روز جمعه سی ام آذر با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در خانه هنرمندان افتتاح شد.

«انبساط» در خانه هنرمندان ایران رخ می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، نمایشگاه «انبساط» به همت انجمن هنرمندان سفالگر و با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

انبساط توسط چهار کیوریتور انتخاب شده و در گالری های خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری است. «تکثر» به کیوریتوری بهزاد اژدری در گالری ممیز، «تحول انگاره» به کیوریتوری رجحانه حسینی در گالری زمستان، «نگران» به کیوریتوری مجید ضیایی در گالری میرمیران و «ناکجایی» به کیوریتوری امید قجریان لو در گالری پاییز از بخش های مختلف این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه پس از سخنرانی اعضای انجمن هنرمندان سفال و اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از مدیرکل هنرهای تجسمی آغاز به کار کرد. میرمنگره پس از خوشامدگویی و عرض خیرمقدم به بازدیدکنندگان درباره نمایشگاه گفت: امروزه نمی شود بین هنرها مرزبندی قائل شد، در همین راستا به نظر می آید این نمایشگاه می تواند طیف وسیعی از مخاطبان را همراه خود کند. همه ی هنرمندان این نمایشگاه سال ها در این حرفه تجربه کسب کرده اند و دارای پیشینه های آموزشی و هنری در این رشته هستند.

فرزاد فرجی مدیر انجمن هنرمندان سفال درباره عنوان نمایشگاه گفت: در جریان رویکردهای معاصر سفال و گرایش های جداگانه ی هر چهار هنرمند کیوریتور حاضر در نمایشگاه و همچنین بسط پیدا کردن و گسترده شدن تجربیات و گستردگی طیف آثار در سرامیک ایران هستیم، از این رو برای نامگذاری این نمایشگاه از عنوان «انبساط» استفاده کردیم که در واقع ترجمه و بیانگر وضعیت و جریان های روز این حوزه است.

محمدمهدی انوشفر هنرمند سفالگر و مدرس نیز درباره این نمایشگاه گفت: نزدیک به یک ماه است که در جریان این نمایشگاه هستم، چهار گروه توانسته اند ایده های خود را تکمیل کنند و به این مرحله برسانند. نتیجه ی پروسه ی کاری آنها اتفاق خوبی را رقم زده، از این جهت می توانم ،بگویم با دیدن این آثار به آینده ی سفال و سفالگری در ایران بسیار امیدوار شدم. سفال در دنیا جایگاه مهمی دارد و خوشحالم که هنرمندان این حوزه در حال پویایی و شکوفایی هستند. این رویداد روند خوبی دارد و به نظر می آید در نمایشگاه های سالانه ی بعد شاهد پیشرفت های بیشتری هم خواهیم بود. 

در ادامه سهراب هادی نقاش و مدرس پس از بازدید از نمایشگاه گفت: نکته ای که در کلیت این مجموعه نظر مرا به خود جلب کرد، نگاه سورئال و نویی بود که که هنرمندان این مجموعه ها به سفال داشته اند. نگاه هایی که از عالم خیال آمده بودند و از نگاه های سنتی و تجربه های پیشین هنرسفال ما فراتر رفته اند. در ترکیب های رنگی هم انتخاب های بدیع و نویی دیدم که در کنار اختصار فرم قابل توجه از آب درآمده اند.

نمایشگاه سالانه انجمن هنرمندان سفالگر با عنوان «انبساط» تا دهم دی ادامه خواهد داشت. علاقمندان برای تماشای آثار می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۳ به  خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی مراجعه کنند.

منبع مهر
کلید واژه :

خانه هنرمندان ایران

،

انبساط

،

گالری ممیز

ثبت نظرات
captcha