قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جدیدترین وضعیت تولید در خودروسازان داخلی

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد میزان تولید خودروهای سواری در آبان ماه امسال کمتر از نصف تولید صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته بوده است.

جدیدترین وضعیت تولید در خودروسازان داخلی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بر این اساس میزان تولید خودروهای سواری در آبان ماه امسال ۵۸.۲ درصد نسبت به ماه مشابه در سال گذشته کاهش یافته و از ۱۲۶ هزار و ۱۳۵ دستگاه به ۵۲ هزار و ۷۲۳ دستگاه رسیده است.

طبق آمار مقایسه ای ماهانه تولید انواع خودرو، آبان ماه امسال میزان تولید خودروهای سواری در شرکت صنعت خودرو آذربایجان به صفر رسیده و بعد از آن میزان تولید در شرکت های کارمانیا، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و گروه بهمن به ترتیب با ۷۴.۵، ۶۱.۲، ۵۹.۳ و ۲۱.۲ درصد کاهش، بیشترین میزان افت تولید را در میان سواری سازان داخلی داشته است.

آمارها نشان می دهد تعداد خودروهای سواری تولید شده در شرکت های کارمانیا، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و گروه بهمن در آبان ماه امسال به ترتیب ۴۰، ۲۳ هزار و ۴۹۹، ۲۲ هزار و ۶۲۸ و ۸۹۷ دستگاه بوده است.

طبق این آمار میزان تولید خودروی سواری در شرکت سازه های خودرو دیار در آبان ماه سال های ۹۶ و ۹۷ صفر بوده و تغییری نداشته است.

در این میان شرکت کرمان موتور تولیدکننده ای است که میزان تولید خودروی سواری در آن در آبان ماه امسال نسبت به آبان ماه ۱۳۹۶، معادل ۳۱.۹ درصد افزایش داشته و از ۲۰۶۴ دستگاه به ۲۷۲۳ دستگاه رسیده است.

همچنین در آبان ماه امسال تولید انواع خودروی سواری در ریگان خودرو آغاز شده و از صفر دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۳۱۳ دستگاه رسیده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

خودروسازان داخلی

،

وضعیت تولید

،

خودروهای سواری

،

خودروی سواری

ثبت نظرات
captcha