پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۱۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با سابقه ۲۰۰ ایفای نقش مختلف؛

بازیگر نقش لیندون جانسون درگذشت/ پرکار در سینما، تئاتر و تلویزیون

دونالد موفات بازیگر پرکار نقش های فرعی که در بیش از ۲۰۰ نمایش برادوی، فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده بود، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

بازیگر نقش لیندون جانسون درگذشت/ پرکار در سینما، تئاتر و تلویزیون

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رپ، دونالد موفات (Donald Moffat) بازیگر پرکار نقش های فرعی که در بیش از ۲۰۰ نمایش برادوی، فیلم و سریال تلویزیونی در طول نزدیک به پنجاه سال فعالیت بازیگری به ایفای نقش پرداخته بود براثر عوارض ناشی از سکته در سن ۸۷ سالگی درگذشت. دختر موفات این خبر را به نیویورک تایمز اعلام کرد.

موفات سال ۱۹۳۰ در انگلستان بدنیا آمد. او بازیگری را در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک در لندن فرا گرفت. وی پیش از آنکه در سال ۱۹۵۶ به آمریکا برود در تئاتر اولد ویک بازیگری را آغاز کرده بود.

موفات در سال ۱۹۶۷ برای ایفای نقش در نمایشهای «مرغابی وحشی» و «درست است اگر فکر می کنید حق باشماست» در برادوی نامزد جایزه تونی بهترین بازیگر مرد شد.

دونالد موفات در سینما بیشتر برای بازی در فیلم های «مردان واقعی» (۱۹۸۳) در نقش لیندون جانسون رییس جمهور سابق آمریکا، «موجود» (۱۹۸۲) ساخته جان کارپنتر در نقش فرمانده قرارگاه و نیز «تهدید فوری و آشکار» (۱۹۹۴) در نقش یک رییس جمهور فاسد، شناخته می شود.

او همچنین در تلویزیون در مجموعه های «گالری شبانه»، «بال غربی» و «نظم و قانون: محاکمه با هیات منصفه» بازی کرده است.

از این بازیگر، همسر، چهار دختر، ۱۰ نوه و سه نتیجه به جا مانده است.

منبع مهر
کلید واژه :

لیندون جانسون

،

دونالد موفات

،

سریال تلویزیونی

ثبت نظرات
captcha