پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۱۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از زاکرونی و موریاسو تا لیپی و کارلوس

کی روش در جمع مربی - غول های جام ملتها

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا کارلوس کی روش را در میان مربیان بزرگ جام ملت های آسیا قرارداده است.

کی روش در جمع مربی - غول های جام ملتها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دومین تورنمنت قدیمی فوتبال در دنیا با حضور مربیان بزرگی که از کار کردن در نقاط مختلف دنیا لذت برده اند، آغاز می شود؛ از مارچلو لیپی که هدایت چین را برعهده دارد و سال 2006 با ایتالیا قهرمان جام جهانی شد تا دیگر مربیان. سرمربی تیم فیلیپین گوران اریکسون است؛ کسی که تا یک چهارم نهایی جام جهانی 2002 و 2006 صعود کرد. کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی نیز افتخار هدایت سه تیم مختلف در 4 جام جهانی را دارد؛ ابتدا در محل تولدش آفریقای جنوبی، سپس در کشورش پرتغال و بعد با تیم ملی ایران در 2014 و 2018.

 

کی روش، سرمربی سابق رئال مادرید اینطور می گوید: 8 سال پیش وقتی به ایران آمدم، با مشکلات زیادی روبرو بودم، حالا 8 سال گذشته است و ما به جام ملت های آسیا می رویم و مهم ترین چیز زیرساخت و نسلی است که به وجود آورده ایم.

 

وی افزود: مهم ترین چیز برای تیم ملی این است که بتوانیم قلب عاشقانش که اکثریت را تشکیل می دهند، فتح کنیم و انتظارات آن ها را برآورده سازیم. من اعتقاد دارم که همه بازیکنان می توانند بهترین شکل و فرم خود را با کمک خداوند نشان دهند. امیدوارم بتوانیم بهترین عملکرد خود را در آسیا نشان دهیم.

 

به جز کی روش، لیپی و اریکسن، 7 مربی دیگر هم با سابقه حضور در جام جهانی، در جام ملت های آسیا حضور دارند؛ اما از این بین، فقط 2 مربی طعم موفقیت در آسیا را چشیده اند.

 

آلبرتو زاکرونی که هدایت تیم میزبان را در گروه یک برعهده دارد، توانست در سال 2011 ژاپن را برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی برساند. این در حالی است که سرمربی فعلی تیم ژاپن عضوی از تیم قهرمان سال 1992 بود.

 

هاجیمه موری یاسو، سرمربی کنونی سامورایی ها اعتقاد دارد: من هنوز خاطرات بسیار خوب و جالبی از آن تورنمنت، به عنوان بازیکن در سال 1992 دارم. اگرچه به علت محرومیت نتوانستم در فینال بازی کنم؛ اما بهتر است که دوباره چنین عنوانی را به دست بیاورم؛ منتها این بار به عنوان سرمربی.

 

موری یاسو اضافه کرد: ما باید دوباره بهترین عنوان ملی فوتبال آسیا را به ژاپن بازگردانیم. ما 7 بازی برای آمادگی انجام داده ایم و هدف این است که باعث پیشرفت تیم شویم تا در هر بازی برنده شویم. ما بازیکنان جدیدی نسبت به جام جهانی روسیه داریم و من می خواهم این بازیکنان جوان تر جایی برای کسب تجربه و مقام داشته باشند و در طولانی مدت با بازی در تیم ژاپن، اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند.

 

این تورنمنت هیجان انگیز و جذاب 28 روزه خواهد بود و پیش بینی می شود که با حضور ستاره های متعدد، بزرگترین نمایشگاه فوتبال در تاریخ فوتبال آسیا باشد.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

کی روش

،

فوتبال

،

سرمربی ایران

ثبت نظرات
captcha