قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۰۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشتی سانحه دیده با کمک یک یدک کش از بندر انزلی، به ساحل منتقل شد

کشتی تجاری که دیروز در دهانه اسکله بندر این شهرستان تعادل خود را از دست داده بود، با رسیدن یدک کش بندر انزلی و تلاش نیرو های اسکله و پایگاه نیروی دریایی ارتش در آستارا به ساحل منتقل شد.

کشتی سانحه دیده با کمک یک یدک کش از بندر انزلی، به ساحل منتقل شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرماندار آستارا گفت: کشتی تجاری که دیروز در دهانه اسکله بندر این شهرستان تعادل خود را از دست داده بود، با رسیدن یدک کش بندر انزلی و تلاش نیرو‌های اسکله و پایگاه نیروی دریایی ارتش در آستارا به ساحل منتقل شد.

یونس رنجکش افزود: یدک کش اعزامی از بندر انزلی سحرگاه امروز به بندر آستارا رسید و با کمک یک یدک کش دیگر از بندر آستارا، کشتی تجاری سانحه دیده از دریا به اسکله کشیده شد و کار فنی برای تعمیرات لازم انجام خواهد گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا نیز گفت: این کشتی تجاری با نام نارگل با ظرفیت دو هزار و ۵۰ تن، روز گذشته بعد از بارگیری کاشی و موزائیک به مقصد یکی از بندر‌های کشور‌های حوزه دریای خزر، در حال ترک بندر آستارا دچار نفوذ آب شده و در گل نشسته بود.
سامان ساسانیان افزود: امکان انتقال کشتی به اسکله با یدک کش بندر آستارا میسر نشده بود و تا رسیدن یدک کش از بندر انزلی، نیرو‌های امدادی به سرعت به پمپاژ و تخلیه آب داخل آن اقدام می‌کردند.
غرق شدن کشتی در بندر آستارا سابقه ندارد و این بندر چند منظوره به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور نزدیک‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و حمل و نقل کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست و برای تخلیه و بارگیری کشتی‌های دو هزار و ۵۰۰ تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل، ظرفیت پذیرش همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی را خواهد داشت.
این بندر به مساحت ۶۰ هکتار و برای تخلیه و بارگیری سالانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا طراحی شده و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی مربوط خواهد بود و دو میلیون تن دیگر به تخلیه و بارگیری سایر کالا‌ها اختصاص می‌یابد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع است و با جمهوری آذربایجان ۳۶ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز دریایی دارد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کشتی سانحه دیده

،

کشتی تجاری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha