پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۰۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهمترین موشک قرن 21 ساخته کیست؟ / مدیرعامل آمازون رقبا را کنار می زند

تری ویرتس؛ یکی از فضانوردان باسابقه ناسا و مدیر چندین ایستگاه فضایی معتقد است بین مدیران حوزه فناوری، جف بیزوس؛ مدیرعامل آمازون موفق شده برترین موشک قرن را طراحی کند.

مهمترین موشک قرن 21 ساخته کیست؟ / مدیرعامل آمازون رقبا را کنار می زند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  تری ویرتس؛ یکی از فضانوردان باسابقه ناسا و مدیر چندین ایستگاه فضایی معتقد است بین مدیران حوزه فناوری، جف بیزوس؛ مدیرعامل آمازون موفق شده برترین موشک قرن را طراحی کند.

این روزها همه سودای سفر به فضا را دارند و از ایلان ماسک مدیرعامل پروژه اسپیس ایکس تا ریچارد برانسون مبدع پروژه ویرجین گالاکتیک و البته جف بیزوس مدیر بلواورجین، همه به دنبال یک هدفند؛ سفر به فضا.

اما پرسش این است که بین اینهمه پروژه فضایی و موشک پراکنی بالاخره کدامیک موفق تر هستند؟ تری ویرتس، یک فضانورد ناسا که فرمانده یک ایستگاه فضایی بین المللی است معتقد است اگر مردم به دنبال هیجان و جنجال هستند و دوست دارند یاد فیلمهای علمی و تخیلی بیفتند، بهتر است، دیدگاههای ایلان ماسک را دنبال کنند.

اگر به شور و شوق برانسون برای گردشگری فضایی اهمیت می دهند به دنبال سرگرمی هستند بد نیست سری به پروژه ریچارد برانسون بزنند چرا که او به طور کلی مردی الهام بخش است دارد. 

اما وقتی به جف بیزوس یعنی ثروتمندترین مرد فعلی جهان فکر می کنیم ماجرا عوض می شود. او یک بیزینس من و آینده نگر واقعی است که موتور BE-4 Blue Origin را ساخته است. این موتور می تواند برترین موتور موشکی  قرن 21 باشد.

مهمترین موشک قرن 21 ساخته کیست؟ / مدیرعامل آمازون رقبا را کنار می زند

ویکتور تاکید می کند: موشک های زیادی در حال استفاده از آن هستند ، راکت های دولتی، موشک هایی که ماهواره های مخابراتی را راه اندازی می کنند و حتی موشک هایی که به زودی مسافر به فضا می برند. در بلند مدت بیزوس قصد دارد واقعا روی ماه تاثیر گذار باشد، مردم را  به فضا ببرد و حتی می تواند  بر اقتصاد فضایی قرن 21 موثر باشد."

افزون بر این ها نگاهی به مجموع سرمایه گذاری ها  در این حوزه هم همه چیز را مشخص می کند: جف بیزوس در حال حاضر با ارزش 130 میلیارد دلار، ماسک با ارزش 22.2 میلیارد دلار  و برانسون با ارزش 4.9 میلیارد دلار  سرمایه گذاری کرده اند.

ویرتس گوید: "افراد باهوش همیشه ایده هایی دارند. اما اکنون افراد باهوش ایده ها و پول را همزمان دارند و این زمینه ساز تغییرات اساسی در سال های و دهه های آینده خواهد بود."

 

 

منبع انتخاب
کلید واژه :

فضانورد

،

موشک

ثبت نظرات
captcha