پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۰۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایان تحریم آمریکا علیه بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان

وزارت خزانه داری آمریکا به کنگره این کشور اطلاع داد قصد دارد تا ۳۰ روز دیگر به تحریم ها علیه تولیدکننده آلومینیوم روسال و دو شرکت دیگر خاتمه دهد.

پایان تحریم آمریکا علیه بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این اطلاعیه آمده است دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری دریافته است سازماندهی و تغییرات مدیریت در شرکتهای روسال، JSC EuroSibEnergo  و En+ Group plc، امکان خروج آنها را از فهرست تحریم ها فراهم کرده است.

اما اولگ دریپاسکا، شهروند قدرتمند روسی همچنان تحت تحریم خواهد ماند و اموالش بلوکه هستند.

وزارت خزانه داری آمریکا این شرکتها را به دلیل اینکه تحت مالکیت و کنترل اولگ دریپاسکا قرار داشتند، تحریم کرده بود.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا تهدید کرد این شرکتها همچنان زیرنظر خواهند بود و در صورتی که از مقررات تحریم تخلف کنند، با عواقب شدیدی مواجه خواهند شد.

براساس گزارش پلاتس، آمریکا در ششم آوریل هفت چهره روسی قدرتمند، ۱۲ شرکت تحت کنترل آنها و ۱۷ مقام ارشد روسیه را هدف تحریم قرار داد. اشخاص و شرکتهای تحت تحریم قادر به دسترسی به سیستم بانکی آمریکا نبوده و معامله با آنها ممنوع است.

تصمیم آمریکا برای تحریم شرکت روسال، بازارهای جهانی را ملتهب کرده و به صعود چشمگیر قیمتها منجر شده بود. همچنین کارخانه های خودروسازی اروپایی در معرض خطر تعطیلی قرار گرفته بودند. دریپاسکا در روسال ۴۸ درصد سهم داشت و این شرکت را از طریق توافق سهامداری با سایرین از جمله شرکت گلنکور و ویکتور وکسلبرگ که وی نیز تحت تحریم است، کنترل می کرد.

روسال حدود ۶ درصد از آلومینیوم جهان را تولید می کند و معادن، کارخانه های ذوب و پالایشگاه هایی را در سراسر جهان از گینه تا ایرلند، روسیه و جامائیکا اداره می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

تحریم سوریه

،

تحریم شرکت تولید آلومونیوم

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha