قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۰۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با وجود افزایش نرخ های بهره آمریکا

قیمت طلا تکان نخورد

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار آسیا با وجود افزایش نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا تغییر چندانی نداشت و نزدیک به بالاترین قیمت خود در بیش از پنج ماه گذشته ایستاد.

قیمت طلا تکان نخورد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۴۴.۵۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیشترین کاهش را از ۲۷ نوامبر داشت.

پیش از انتشار بانک مرکزی آمریکا در بعدازظهر روز چهارشنبه، قیمت طلا از میانگین قیمت ۲۰۰ روزه که در حدود ۱۲۵۲ دلار قرار دارد، عبور کرده بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰.۷ درصد کاهش، به ۱۲۴۷.۷ دلار رسید.

همان طور که انتظار می رفت، بانک مرکزی آمریکا در نشست دسامبر خود نرخ های بهره را به میزان ۲۵ واحد افزایش داد اما آنچه که بازارها را متعجب کرد، تاکید بانک مرکزی آمریکا بر پایبندی به اصل برنامه خود برای تحکیم سیاست پولی با وجود ابهامات فزاینده پیرامون رشد اقتصاد جهانی بود.

به گفته برایان لان، مدیرکل شرکت "گلد سیلور سنترال"، بانک مرکزی آمریکا درباره آنچه انجام خواهد داد، کاملا روشن نبود و سیاستگذاران آمریکایی اعلام کردند نرخ های بهره را افزایش خواهند داد اما در این اقدام، صبورانه عمل می کنند. بازار انتظار دارد روند افزایش نرخ های بهره آهسته شود.

طلا به افزایش بیشتر نرخ های بهره آمریکا حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد، بالا می رود و جذابیت سرمایه گذاری کمتری پیدا می کند.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ پس از این که موفق شد از پایین ترین رکورد معاملات روز گذشته بهبود پیدا کرد، روز جاری ثابت بود.

بازارهای سهام آسیایی به روند کاهشی روز گذشته خود ادامه دادند. وال استریت نیز روز چهارشنبه در واکنش به بیانیه بانک مرکزی آمریکا افت چشمگیری را رقم زده بود.

براساس گزارش رویترز، هجوم سرمایه گذاران به سوی اوراق قرضه دولتی باعث شد بازده اوراق خزانه آمریکا روز چهارشنبه به پایین ترین حد در بیش از هشت ماه گذشته سقوط کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۴.۵۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۷۸۴.۵۰ دلار ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۵۹.۲۴ دلار رسید.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

افزایش قیمت طلا

،

قیمت طلا

ثبت نظرات
captcha