پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۰۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمریکا از اقدام ضدایرانی آلبانی استقبال کرد

وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا در پیام های جداگانه، از اقدام آلبانی در اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور به بهانه «نقض وضعیت دیپلماتیک» توسط آنها استقبال کردند.

آمریکا از اقدام ضدایرانی آلبانی استقبال کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بعد از انتشار خبر اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی، مقام های آمریکایی از این اقدام دولت آلبانی قدردانی و استقبال کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آلبانی شامگاه چهارشنبه (دیشب)، از اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور خبر داد. این مقام که کشورش میزبانی پایگاه گروهک تروریستی «منافقین» را برعهده دارد، بدون ارائه هیچ گونه مستنداتی مدعی شده این دو دیپلمات فعالیت هایی انجام داده اند که امنیت آلبانی را به خطر انداخته است.

به گفته این سخنگو، اخراج دو دیپلمات ایرانی بعد از هماهنگی با برخی کشورها و البته رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیام های جداگانه از این اقدام آلبانی استقبال کردند.

برخی رسانه های غربی و همچنین مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرده اند که یکی از دیپلمات های اخراجی ایران، «غلامحسین محمدنیا» سفیر ایران در آلبانی است.

تا لحظه تنظیم این خبر وزارت خارجه ایران درباره اینکه آیا سفیر تهران در آلبانی جزو دو دیپلمات اخراجی بوده است یا نه، اظهارنظری نکرده است.

وزیر خارجه آمریکا در توئیتر خود ضمن استقبال از اقدام ضد ایرانی آلبانی مدعی شده که این دو دیپلمات، قصد توطئه برای حملات تروریستی داشتند.  

پامپئو همچنین ادعا کرد: «تا زمانی که رژیم ایران رفتار مخربش را تغییر نداده، جهان باید در تحریمش متحد باشد».

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید که تا قبل از رسیدن به این سمت در نشست های گروه تروریستی منافقین شرکت و برای سخنرانی در آن نشست ها پول های کلانی دریافت می کرد، از نخست وزیر آلبانی برای اخراج دو دیپلمات ایرانی تشکر کرد.

او در توئیتر خود بعد از این ادعا که سفیر ایران در آلبانی یکی از این دو دیپلمات اخراجی است، از کشورهای جهان خواست که در مقابل «رفتار بی ملاحظه ایران در اروپا و سراسر جهان بایستند».

اقدام ضد ایرانی آلبانی بعد از هماهنگی با رژیم صهیونیستی در حالی صورت گرفته که این کشور کوچک اروپایی بعد از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، میزبانی تروریست ها را برعهده گرفته است.


ادی راما نخست وزیر آلبانی و نتانیاهو

 

انتهای پیام/ق

منبع فارس
کلید واژه :

اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha