قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
بانک ملی محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۴۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستگیری مدیر مالی هواوی جرقه ای برای افزایش تنش های آمریکا و چین

براساس بیانیه وزارت دادگستری کانادا، منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم های آمریکا دستگیر شده است.

دستگیری مدیر مالی هواوی جرقه ای برای افزایش تنش های آمریکا و چین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت دادگستری کانادا روز چهارشنبه اعلام کرد که منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی به اتهام نقض تحریم های آمریکا در شهر ونکوور کانادا دستگیر شده است.

به گفته افراد و منابع آگاه، وی در صادرات و فروش محصولات و تجهیزاتی که در ایالات متحده آمریکا ساخته و توسعه داده شده بودند و یا مخصوص این کشور تولید شده اند، و انتقال آنها به کشورهای تحت تحریم های اقتصادی آمریکا نظیر ایران دست داشته و همکاری کرده است.

برخی از مقامات قضایی در آمریکا پیشتر گفته بودند که برخی از مقامات و مدیران شرکت چینی هواوی حداقل از سال ۲۰۱۶ به انتقال و فروش محصولات و تجهیزات مخابراتی به کشورهای ممنوعه مشغول بوده و همکاری های وسیع و گسترده ای نیز با این کشورها داشته اند.

با این حال رویترز صحت این اتهامات را تایید نکرده و تنها به نقل از منابع آگاه به شرح مختصری از اتهامات علیه مدیر ارشد مالی هواوی بسنده کرده است.

منگ وانگ ژو که سمت مدیریت ارشد مالی هواوی را برعهده دارد، دختر موسس و بنیان گذار این شرکت رن نژنگ فی نیز هست.  

هواوی نیز با انتشار بیانیه ای دستگیری مدیر ارشد مالی این شرکت در کانادا را تایید کرده اما گفته که اطلاعی از اتهامات وارده بر وی ندارد.  

این دستگیری درحالی اتفاق می افتد که هنوز یک هفته از توافق و آتش بس موقت و ۹۰ روزه میان شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا هم نگذشته است و به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران این مساله می تواند بار دیگر بهانه ای برای شعله ور شدن آتش جنگ تجاری میان این دو کشور و تنش های سیاسی آنها باشد و روابط سیاسی و تجاری چین و آمریکا را در ماههای آتی تیره و تار کند. این درحالیست که هواوی یکی از شرکت هایی است که در یک سال اخیر با مشکلات و اتهامات بسیاری مبنی بر جاسوسی از مقامات و شهروندان آمریکایی به واسطه تجهیزات مخابراتی و گوشی های هوشمند خود مواجه بوده و با دستور ترامپ اجازه فعالیت و فروش محصولات در بازار ایالات متحده آمریکا را ندارد.  

هواوی بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه کننده موبایل در جهان محسوب می شود.  

انتهای پیام

کلید واژه :

دستگیری مدیر مالی هواوی

،

مدیر مالی هواوی

،

تنش های آمریکا و چین

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha