قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۱۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیران سینمایی از تکرار و کپی کاری ها دفاع نکنند/ ارزش اثر ماندگار در نوآوری است

مریم دوستی گفت: مدیران سینمایی از تکرار و کپی کاری ها دفاع نکنند و ارزش یک اثر ماندگار را در نوآوری ببینند، به ویژه جوانان تحصیل کرده و عمل گرا که با خود خلاقیت و نوآوری می آورند.

مدیران سینمایی از تکرار و کپی کاری ها دفاع نکنند/ ارزش اثر ماندگار در نوآوری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مریم دوستی کارگردان فیلم سینمایی دریاچه ماهی درباره جایگاه سینمای مقاومت در ایران گفت: هنوز در نگاه جهانی بسیار شناخته شده نیستیم اما ارزشمندیم. وظیفه جشنواره و فیلم سازان این است که ایران را به عنوان یک سرزمین صلح طلب با فرهنگ غنی هزاران ساله به جهانیان معرفی کنند. سرزمین ایران در طول تاریخ بسیار مورد تجاوز دشمنان قرار گرفته ولی فرزندان آن همیشه مقاوم ایستاده اند و از خاک وطن دفاع کرده اند.

وی افزود: جشنواره فیلم مقاومت یکی از مهم ترین جایگاه های ارزشی و فرهنگی سینما است و امید و روزنه فیلم سازان با نگاه اندیشمند به دفاع مقدس و مقاومت است و به نظرم مهم ترین جایگاه جشنواره ایجاد انگیزه در فیلمسازان علاقه مند به این ژانر و سپس حمایت از فیلم سازان دفاع مقدس و مقاومت است.

کارگردان «دریاچه ماهی» در خصوص رویکرد فیلمسازان عرصه دفاع مقدس اظهار کرد: فیلمساز خمیر مایه اندیشه و باور خود را می سازد و قطعاً به فیلم ساز تحصیل کرده ای که با تکنیک ها و بیان روز دنیا آشنا است نمی توان گفت این سوژه و این قصه را این گونه که یکی بود و یکی نبود است بساز. مدیران سینمایی از تکرار و کپی کاری ها دفاع نکنند و ارزش یک اثر ماندگار را در نوآوری ببینند، به ویژه جوانان تحصیل کرده و عمل گرا که با خود خلاقیت و نوآوری می آورند. قطعاً پژوهش و تعدد سلایق در باور هر فیلم جاری می شود.

وی در ادامه درباره ماهیت سینمای غرب برای ایجاد اسلام هراسی در میان دنیا بیان کرد: امروز دین اسلام و مسلمانان برای همه مردم دنیا کاملاً تعریف شده و مشخص است و خوب می دانند که از دین مهر و محبت نباید ترسید زیرا که اسلام دین اخلاق و مهربانی ها است و باید این مهم را در جوامع گردافشانی کرد که نه تنها سینمای معترض غرب بلکه سیاستمداران غرب نیز نمی توانند ایجاد مشکلات عمیق کنند. اگر مسلمانان متحد باشند و قدر دین را بدانند وظیفه فیلم سازان مسلمان نشان دادن ارزش های اخلاقی و باورهای انسانی است، اگر ما باور کنیم که دین ما ارزشمند و مهربان است فیلم های درخشانی خواهیم ساخت.

این کارگردان سینمای ایران وضعیت تولید سینمای دفاع مقدس را بسیار پراکنده و نامنظم خواند و گفت: بسیاری از مسائل بستگی به عنایت مدیران وقت و باور آن ها دارد. ما فیلمسازان دفاع مقدس دو دسته می شویم ۱ـ فیلمسازانی که همه گونه حمایت مالی و معنوی از ارگان های متولی و دولتی دارند و با کمترین دغدغه فیلم های دستوری و سفارشی می سازند و دسته دوم فیلم سازانی هستند که با کمترین امکانات و حداقل کمک های مالی باید بجنگند تا ژانر مورد علاقه خود را بسازند که من با ساخت فیلم «دریاچه ماهی» در دسته دوم قرار گرفتم. 

دوستی درباره تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امیدوارم همه چیز درخشان تر از قبل باشد و در حد شعار باقی نمایم و آراسته و مقاوم پیش رانیم.

وی در پایان گفت: باور و نگاه زنان فیلمساز را در ژانر دفاع مقدس و مقاومت جدی بگیریم که زنان با زاویه دید دیگری و عمق نگاه خاص تری از سینمای دفاع مقدس حرف می زنند و می سازند ، خواسته من امنیت دادن به اذهان زنان فیلمساز است که بدانند باید مهم تر از همیشه قدم بردارند. سینمای دفاع مقدس را جدی بگیریم که تنها سینمای تاریخ ملی و تاریخ معاصر ماست که درس انسانیت را باید در آن به نمایش گذاشت، از مدیران و دلسوزان سینمای دفاع مقدس خواستار ایجاد امنیت و حمایت در بین فیلم سازان علاقه مند به این ژانر هستم و همه آرزویم ایرانی آزاد و سربلند است.

انتهای پیام

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

مریم دوستی

،

فیلم سینمایی دریاچه ماهی

،

جشنواره فیلم مقاومت

ثبت نظرات
captcha