پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۱۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزارش جدید از بازار ارز/ دلار آزاد زیر قیمت دلار دولتی؛ مشتری نیست

سیر نزولی قیمت ها در بازار طلا و ارز چند روزی است که آغاز شده و در حالی کماکان ادامه دارد که قیمت بازار آزاد از نرخ های اعلامی توسط بازارساز کمتر هم می شود.از صبح امروز قیمت دلار در بازار آزاد ریزش داشته و در برخی از ساعت ها قیمت فروش دلار در صرافی ها کمتر از نرخ اعلامی از سوی صرافی های دولتی که به عنوان نماینده بازارساز شناخته می شوند شده است .

گزارش جدید از بازار ارز/ دلار آزاد زیر قیمت دلار دولتی؛ مشتری نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ریزش قیمت‌ها در بازار ارز امروز هم ادامه داشت و موجب شده تا قیمت دلار در صرافی‌های آزاد کمتر از صرافی‌های دولتی ثبت شود.

سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز چند روزی است که آغاز شده و در حالی کماکان ادامه دارد که قیمت بازار آزاد از نرخ های اعلامی توسط بازارساز کمتر هم می‌شود.

از صبح امروز قیمت دلار در بازار آزاد ریزش داشته و در برخی از ساعت‌ها قیمت فروش دلار در صرافی‌ها کمتر از نرخ اعلامی از سوی صرافی های دولتی که به عنوان نماینده بازارساز شناخته می‌شوند شده است به عنوان نمونه در ساعت 15:50 دلار در صرافی ملی 11 هزار و 600 تومان برای فروش قیمت‌گذاری شده درحالی که قیمت دلار در صرافی‌های آزاد 11 هزار و 500 تومان شده است. اما از ساعت 16 به بعد قیمت دلار در صرافی ملی به 11 هزار و 400 تومان نزول پیدا کرد.

فعالان بازار می‌گویند از روزهای قبل افزایش عرضه در بازار موجب شده تا با کمبود تقاضا قیمت‌ها هر لحظه سیر نزولی را با شدت بیشتری طی کنند، بازاری‌ها معتقدند در این روزها حجم ورود دلارهای خانگی به بازار ارز شدت بیشتری گرفته و علت آن هم ترس مردم از ارزان‌تر شدن دلار در روزهای بعد است.

صرافی‌ها از کمبود مشتری می‌گویند و معتقدند علت عدم تمایل به خرید دلار در این روزها ارزانی ادامه دار انواع ارز در بازار می‌باشد.

فعالان بازار سیاست‌های اخیر بانک مرکزی در حوزه محدود سازی مبلغ تراکنش‌های بانکی، محدودیت خرید و فروش و حواله ارز خارج از صرافی‌های مجاز و افزایش عرضه از سوی بازارساز را موجب ادامه‌دار شدن ریزش قیمت‌ها در بازار ارز می‌دانند.

در گزارش روز قبل به آن اشاره شد به دستور بانک مرکزی و دادستانی محدوده مقابل پاساژ افشار که پاتوق اصلی دلالان ارزی بود با حصارهایی پوشانده شده و اجازه حضور این افراد در این محل داده نمی‌شود از همین رو پراکندگی دلال‌ها در خیابان فردوسی و عزم جدی بانک مرکزی برای مقابله با خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌های مجاز باعث شده تا فروشنده های ارز در بازار بیشتر از قبل شوند و صراف‌ها اذعان کنند که قیمت‌ها در روزهای آینده باز هم کاهش خواهد یافت.

منبع انتخاب
کلید واژه :

بازار ارز

،

دلار آزاد

،

قیمت دلار

،

قیمت دلار دولتی

ثبت نظرات
captcha