پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۱۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گلریزان 14میلیاردی خیرین برای سرطانی ها در سمنان

حلقه ازدواجی که به حراج گذاشته شد

دومین نشست نیک اندیشان راه آسمان با حضور شماری از خیرین در مرکز پزشکی هسته ای سمنان که بیش از یک سال است با هدف ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی در سمنان، راه اندازی شده، برگزار شد.

حلقه ازدواجی که به حراج گذاشته شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در نشست شب گذشته خیرین، حلقه ازدواج اهدایی یک بانوی سمنانی به موسسه با حضور استاد بهزاد فراهانی به حراج گذاشته شد که در نهایت توسط یکی از خیرین به قیمت 100 میلیون تومان از موسسه راه آسمان خریداری و سپس به صاحب و اهداکننده آن بازگردانده شد.

اهدا کننده این حلقه در ابتدا با امتناع از پس گرفتن آن گفت: "این حلقه را در نشست قبلی در شرایط خاص و با تمام وجود برای برآورده شدن یک نیت اهدا کردم و نذر آن روز من که نگه داشتن زندگی خانوادگی ام بوده ادا شده و از این رو آن را پس نمی گیرم."

این حلقه با اصرار خانم قدس موسس مؤسسه خیریه محک و استاد بهزاد فراهانی به عنوان هدیه به این دختر جوان برگردانده شد.

مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان نیز در حاشیه این نشست از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در سمنان خبر داد.

احمد صدیقی افزود: زمینی به وسعت سه هکتار به منظور راه اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در اختیار این نهاد قرار گرفته و در واقع نشست شب گذشته خیرین نقطه آغاز راه اندازی این مرکز بود.

وی با بیان اینکه هدفگداری و چشم انداز ما راه اندازی مجتمع بزرگ امید و سلامتی است ادامه داد: قرار است که مرکز جامع مبارزه با سرطان، بخش مردمی مرکز مبارزه با سرطان و بخش آموزشی و پژوهشکده سرطان در این مجموعه راه اندازی شود.

مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان یا اشاره به حضور خانم قدس مؤسس مؤسسه خیریه محک در برنامه شب گذشته این مرکز تصریح کرد: قرار است که با الگوگیری از مجموعه بزرگ محک، یک مجموعه بزرگ خیریه نیز در سمنان راه اندازی شود.

صدیقی در خصوص کمک های جمع آوری شده شب گذشته گفت: در این برنامه که با حضور خیرین و مهمان ویژه ای همچون خانم قدس، موسس مؤسسه خیریه محک و استاد فراهانی بازیگر تئاتر ایران برگزار شد بالغ بر یک میلیارد تومان کمک نقدی و زمینی به مساحت 660 مترمربع به مرکز اهدا شد تا مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی شب گذشته از مرز 14 میلیارد ریال بگذرد.

وی با تقدیر از همراهی و مشارکت خیرین استان سمنان گقت: در حقیقت برنامه شب گذشته ما با هدف ارائه یک گزارش از اقدامات و خدمات یک سال گذشته و اعلام برنامه ها و استراتژی آینده مؤسسه برگزار شد.

مدیرعامل موسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص خدمات این مرکز از انجام ماهانه 500 اسکن هسته ای رایگان برای بیماران سرطانی خبر داد و گفت: خدمات مرکز به بیماران سرطانی کاملا رایگان است ضمن اینکه خدمات به عموم نیز با تعرفه های دولتی و با پوشش بیمه ای ارائه می شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ارائه خدمات به بیماران سرطانی غیربومی گفت: در یک سال اخیر مراجعه های زیادی از استان های همجوار داشتیم و خدمات به همه مراجعین ارائه شده است.

دکتر احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده سمنان نیز در این آیین با تقدیر از خیرین استان گفت: مبنای احداث موسسه نیکوکاری راه آسمان از آغاز بر پایه ای علمی، معنوی و انسانی استوار بود و از این رو در این یک سال گام های بلندی برداشته است.

وی به عملکرد یک ساله این مرکز، اشاره و تصریح کرد: این مرکز علاوه بر خدمات درمانی به بیماران در زمینه های آموزش عمومی اقدامات بسیار مهم و شایسته نقدیری برداشته است.

همتی با بیان اینکه مؤسسه نیکوکاری راه آسمان و مرکز پزشکی هسته ای سمنان می تواند به عنوان یک الگوی موفق در سطح ملی و بین المللی مطرح شود افزود: چشم اندازها و برنامه های این مرکز حکایت از یک رویکرد کاملا علمی و کارشناسانه دارد.

وی، خواستار کمک و مشارکت بیشتر خیرین در این کار خیر شد و  خاطرنشان کرد: ما نیز در مجلس آمادگی داریم که پیگیر امور مربوط به این حوزه باشیم.


انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

حلقه ازدواج

،

بیماران سرطانی

،

بانوی سمنانی

ثبت نظرات
captcha