قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماساژ سبب افزایش بهبود عملکرد کمانداران و شطرنج بازان می شود

ماساژ درمانی در رشته های تیروکمان و شطرنج سبب افزایش تمرکز و بهبود عملکرد ورزشکار می شود.

ماساژ سبب افزایش بهبود عملکرد کمانداران و شطرنج بازان می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا سالاریان اظهار کرد: ماساژ درمانی در ورزش در المپیک مونیخ جایگاه خود را به طور حرفه ای مطرح کرد و در همان زمان کشور آلمان توانست با استفاده از ماساژ حرفه ای تعداد مدالهای طلای خود را تا 12 مدال افزایش دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که ماساژ در چه رشته هایی باعث افزایش بهبود عملکرد ورزشکار می شود، گفت: ماساژ درمانی در اکثر رشته های ورزشی بویژه در تیروکمان و شطرنج که ورزشکار از نظر روانی نیاز به تمرکز بالا دارد، تاثیر بسزایی دارد. به طوری که اگر ورزشکار یک ساعت قبل از شروع مسابقات ماساژ بگیرد سبب می شود تا با تمرکز بالایی در مسابقات شرکت کند و به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ماساژ قبل از مسابقات تاثیر بیشتری نسبت به دو نیمه بازی و بعد از آن دارد، به طوری که قبل از مسابقات وقتی ورزشکار ماساژ می گیرد تمام عضلاتی که درگیر فعالیت ورزشی هستند از نظر شرایط روانی در آرامش کامل بسر می برند و با رفع استرس و تنش ورزشکار می تواند با آمادگی خوبی و با تمرکز بالا در مسابقات شرکت کند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا برای کشیدگی عضله، ماساژ مفید است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: زمانی که ورزشکار دچار کشیدگی عضله یا لیگامنت شده است ماساژ نه تنها مفید نیست بلکه مضر هم است زیرا در شرایط کشیدگی شدید عضله ماساژ سبب می شود تا آدرنالین خون ورزشکار افزایش پیدا کند و درد شدیدی متوجه ورزشکار می شود. در حقیقت ماساژ نوعی ورزش غیرفعال و شارژ روحی، جسمی و ریکاوری است که سبب می شود تا ورزشکار شرایط بهتری را قبل از مسابقه در جریان مسابقه و بعد از مسابقه پیدا کند.

 

انتهای پیام

منبع ایسنا

 

کلید واژه :

ماساژ درمانی

،

شطرنج

،

تیروکمان

ثبت نظرات
captcha