پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۰۰۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هر دم از این باغ بری می رسد؛ تبلیغ فیلم مستهجن برتولوچی در رسانه های داخلی!

به بهانه درگذشت یک فیلمساز ایتالیایی، برخی از رسانه ها و منتقدان سینمایی صداوسیما اقدام به بزرگداشت و تبلیغ فیلم مستهجن وی کردند!

هر دم از این باغ بری می رسد؛ تبلیغ فیلم مستهجن برتولوچی در رسانه های داخلی!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، برناردو برتولوچی، فیلمساز ایتالیایی که روز گذشته درگذشت، از جمله کارگردان هایی بود که یکی از آثارش، راه را برای نمایش گسترده صحنه های غیراخلاقی در سینمای جهان باز کرد.

اتفاقا بازیگر زن فیلم اخیرا فاش کرد که در این فیلم، مورد آزار و بی حرمتی قرار گرفته بود. با این حال، بسیاری از رسانه ها اقدام به برجسته سازی این فیلم کردند! حتی برخی از خبرگزاری های دولتی، این فیلم را به عنوان یک فیلم مطرح و بزرگ معرفی کردند! علاوه بر اینها، منتقدانی که به عنوان کارشناس، پای ثابت برنامه های سینمایی صداوسیما هستند نیز در فضای مجازی، به ستایش این فیلم ضداخلاقی پرداختند.

برناردو برتولوچی در یکی از مصاحبه های خود برای نخستین بار اعتراف کرده بود که در فیلم « آخرین تانگو در پاریس»، صحنه تجاوز به «ماریا اشنایدر» بدون رضایت این بازیگر جوان صورت گرفته و او هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته است.

در این صحنه تکان دهنده، مارلون براندو بازیگر مشهور آمریکایی به ماریا اشنایدر به طرز نامتعارفی تعرض می کند و او را مورد اذیت و آزار جنسی قرار می دهد.

به گفته برناردو برتولوچی، این صحنه در فیلمنامه اصلی به گونه ای دیگری بود ولی او و مارلون براندو تصمیم گرفتند پیش از آغاز فیلمبرداری، جزئیات را تغییر دهند و به ماریا اشنایدر هم چیزی نگفتند.

این کارگردان مطرح ایتالیایی، انگیزه خود از اجرای این روش غیرمنتظره را، باورپذیری بیشتر و به تصویر کشیدن احساسات واقعی انسانی عنوان کرده بود.

به گفته او تجاوز به شخصیت اصلی زن در این داستان نقش مهمی داشت و او می خواست ترس، تعجب، خشم، شکست، خجالت و یأس «ماریا اشنایدر» را به گونه ای طبیعی به تصویر بکشد.

برناردو برتولوچی درعین حال با اشاره به مشکلات روحی و افسردگی ماریا اشنایدر پس از اتمام این صحنه، از اجرای چنین روشی ابراز تأسف کرده بود.

او اعلام کرده بود که از اینکه این بازیگر جوان را در جریان این موضوع قرار نداده احساس گناه می کند ولی هنوز باور دارد که تصمیم درستی گرفته چرا که یکی از تأثیرگذارترین صحنه های تاریخ سینما را خلق کرده است.

ماریا اشنایدر فرانسوی که در زمان تولید آخرین تانگو در پاریس ۱۹ سال داشت، با بازی مقابل مارلون براندوی ۴۸ ساله به اوج شهرت رسید و به یکی از ستاره های نوظهور سینمای جهان تبدیل شد.

البته ماریا پس از پایان این پروژه، با انتقاد شدید از برناردو برتولوچی، او را کارگردانی سنگدل و هیولایی ترسناک توصیف کرد.

منبع سینما پرس
کلید واژه :

فیلم مستهجن برتولوچی

،

فیلمساز ایتالیایی

،

فیلم ضداخلاقی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha