قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۹۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خلاء مربیان بدنساز تخصصی در لیگ برتر فوتبال

مدیر پیشین گروه بدنسازی فدراسیون فوتبال می گوید: سازمان لیگ برتر فوتبال باید قانونی مصوب کند تا مربیانی که به عنوان بدنساز در لیگ برتر فوتبال قرار می گیرند از فیلتر کمیته بدنسازی فدراسیون فوتبال عبور کرده و دارای مدرک B فوتبال باشند، نه این که با رابطه و از سایر رشته ها بخواهند به عنوان بدنساز در راس فوتبال قرار بگیرند.

خلاء مربیان بدنساز تخصصی در لیگ برتر فوتبال

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر غلامرضا جهانی افزود: چندین سال است که به عنوان مدرس فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا مربیان بدنساز زیادی را برای فوتبال تربیت کرده ام، اما متاسفانه در کل پیکره فوتبال آثاری از این مربیان دیده نمی شود و مشخص نیست مربیان آموزش دیده در کجا و در چه رشته ای مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: همان طور که برای مربیان لیگ برتر و کمک مربیان، داشتن مدرک مربیگری A و B از اصول مهم نشستن روی نیمکت مربیگری است و بدون داشتن مدرک حق مربیگری ندارند، در بدنسازی نیز باید این قانون به طور جدی پیگیری شود و سازمان لیگ تنها به مربیانی مجوز کار بدنسازی در باشگاه ها، لیگ برتر فوتبال و تیم های ملی را بدهد که با سپری کردن دوره های آموزشی کمیته بدنسازی فدراسیون فوتبال دارای مدرک B باشند.

جهانی خاطرنشان کرد: وقتی تیم های لیگ برتر را رصد می کنم هیچ کدام از شاگردانی که من در زمینه بدنسازی تربیت کردم، حضور ندارند. مشخص است هنوز هم رابطه در تیم ها و باشگاه های فوتبال حرف اول را می زند و مدیران باشگاه ها بدون در نظر گرفتن این که فرد منتخب در بدنسازی فوتبال تخصص کافی را دارد یا خیر، از مربیان بدنساز سایر رشته ها استفاده می کنند و بی قانونی در فوتبال همچنان وجود دارد.

این متخصص بدنساز اضافه کرد: متاسفانه استفاده از روش ها و شیوه های سنتی در تمرینات و انتقال این شیوه ها از یک تیم به تیم دیگر در سالیان اخیر، سبب شده هم در امر مربیگری و هم بدنسازی شاهد رشد و پیشرفت فوتبال در هیچ تیمی نباشیم. در حقیقت هر گروهی با هر تیمی که می آید با همان گروه و با شیوه های سنتی و تجربی وارد تیم دیگر می شود و اجازه کار به متخصصان و افراد تحصیلکرده داده نمی شود.

جهانی گفت: فوتبال زمانی می تواند مسیر پیشرفت خود را طی کند که از ریشه درست شود. در حال حاضر از ۱۶ تیمی که در لیگ برتر هستند، کدام یک از مربیان بدنساز متخصص و آموزش دیده استفاده می کنند که دورهای آموزشی فیفا را سپری کرده اند و دارای مدرک معتبر AFC هستند. متاسفانه بسیاری از مربیان بدنساز که کنار تیم ها قرار دارند چون دانش کافی در زمینه بدنسازی فوتبال ندارند و با رابطه و از سایر رشته ها وارد فوتبال شدند، کار بدنسازی را تنها در گرم و سرد کردن نقطه آسیب دیده خلاصه می کنند و هیچ تخصصی در زمینه بدنسازی فوتبال ندارند.

وی در پایان تاکید کرد: ما از مربیان بدنساز آکادمی و با دانش روز در فوتبال برخوردار نیستیم و مربیان ما به درستی نمی دانند برنامه و طراحی تمرینات یک تیم باید چگونه باشد، چه زمانی یک ورزشکار باید از تمرینات استقامتی و قدرتی بهره مند شود و در طول سال چه تمریناتی باید داشته باشند تا در جریان بازی، بازیکن دچار ضعف بدنی نشود. تنها چیزی که ۱۶تیم لیگ برتر یاد گرفته اند این است که بگویند زمان کافی برای کار بدنسازی نداشتیم. تا کی باید به مربیان بدنساز  غیرمتخصص و تجربی اجازه فعالیت در باشگاه ها و تیم های ملی داده شود؟

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

گروه بدنسازی فدراسیون فوتبال

،

لیگ برتر فوتبال

،

دکتر غلامرضا جهانی

ثبت نظرات
captcha