پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۹۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمک های تسلیحاتی جدید آمریکا به «نیروهای دموکراتیک سوریه»

سخنگوی نیروهای کُرد سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دارند از کمک های تسلحیاتی واشنگتن به این نیروها با وجود مخالفت شدید ترکیه خبر داد.

کمک های تسلیحاتی جدید آمریکا به «نیروهای دموکراتیک سوریه»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد آمریکا با ادعای مقابله با داعش به تسلیح کُردهای سوری در شرق سوریه ادامه می دهد.

یک سخنگوی ارشد کردهای سوریه به بخش ترکیه ای زبان خبرگزاری اسپوتینک گفت واشنگتن برای مقابله با تروریست های داعش در شهرک های «هجین» و «باغوز» در استان دیروالزور سوریه، آنها را به انواع تسلیحات مجهز کرده است.

این سخنگوی نیروهای کرد به شرط عدم افشای نام گفت: « ما 300 کامیون آمریکایی حاوی تیربار، موشک، گلوله توپ و خودروهای زره پوش دریافت کرده ایم. این تسلیحات در انبار پایگاه های آمریکایی دپو شده است و در صورت لزوم در نواحی مختلف توزیع خواهد شد.»

او اضافه کرد این محموله تسلیحاتی شبانه و در پایگاه های مخفی تحویل آنها شده است تا توجه رسانه ها و ترکیه را جلب نکند.

گروه موسوم به «یگانهای مدافع خلق» کُرد، هسته اصلی نیروهای دمکراتیک است و ترکیه عناصر مدافع خلق را شاخه سوری گروهک «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) می داند و بارها تهدید کرده که تداوم حضور این نظامیان در سوریه خط قرمز آنکارا است.

این ادعا درحالی مطرح می شود که عناصر گروه تروریستی داعش در جریان درگیری های شدید با نیروهای دموکراتیک سوریه، شهرک «البحره» را از تسلط این گروه خارج کردند و به اشغال خود درآوردند.

واشنگتن مدعی است جنگنده های ائتلاف این کشور نیز در حال پشتیبانی از نیروهای کُرد در نبرد با داعش هستند. در حمله جنگنده های این ائتلاف در طی چند هفته اخیر در حمله به مناطق مسکونی حومه دیرالزور، ده ها نفر از شهروندان سوری کشته شده اند. 

انتهای پیام/ 

منبع فارس
کلید واژه :

کمک تسلیحاتی آمریکا

،

نیروهای دموکراتیک سکریه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha