پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان: هدف ما فقط سهمیه جام جهانی نیست

علی آرزومندی می گوید هدف شاگردانش در تیم ملی نوجوانان ایران فقط کسب سهمیه جام جهانی بسکتبال نیست بلکه این تیم به دنبال قهرمانی در رده زیر ۱۶ سال آسیا است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان: هدف ما فقط سهمیه جام جهانی نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران درباره شرایط اردوی ملی پوشان در کیش اظهار کرد: پس از اینکه رقابت های غرب آسیا به پایان رسید با توجه به نتایج و وضعیت تیم، برنامه ای را به فدراسیون پیشنهاد دادیم. با توجه به اینکه بازیکنان در سال تحصیلی بودند باید برنامه ای تنظیم می کردیم که می توانستیم ملی پوشان را در این بازه زمانی داشته باشیم. در جلسه ای به آقای قاسمی و طباطبایی گفتم که اگر بازیکنان را در زمان مدارس نداشته باشیم موفق نخواهیم شد. حداقل اگر قرار است نداشته باشیم من نمی توانم به کارم ادامه بدهم.

آرزومندی ادامه داد: بر همین اساس برنامه را تنظیم کردیم که بتوانیم هر ماه یک هفته بازیکنان را در اردو داشته باشیم. ملی پوشان از چهارشنبه وارد اردو می شوند و تا جمعه هفته بعد تمرین خواهند داشت و پس از پایان اردو در مدارس و باشگاه های خود نیز تمرین هایشان را آنطور که ما تنظیم کرده ایم انجام می دهند و گزارش کار می دهند. همه ملی پوشان را به این شکل در اختیار داریم و کنترل می کنیم و تنها در فصل امتحانات اردو نخواهیم داشت. در این اردوها نیز کارهای دفاع و حمله و انتقال و تمام برنامه هایی که مد نظر داریم را انجام می دهیم.

او با اشاره به رقابت های قهرمانی آسیا در رده زیر ۱۶ سال در سال آینده بیان کرد: با توجه به اینکه لبنان و ایران سهمیه این رقابت ها را کسب کرده اند فکر نمی کنم مرحله دوم غرب آسیا برگزار شود و ما برنامه هایمان را برای قهرمانی آسیا تنظیم کرده ایم. ما برای غرب آسیا ۵۶ روز با نوجوانان کار کردیم و به مصاف تیمی رفتیم که چند سال کنار هم بودند و یکی از ستاره های کنونی آسیا در این رده را در اختیار دارد که بازیکن توانمندی است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان ادامه داد: با این حال بعد از نایب قهرمانی خیلی ها انتقاد کردند اما گله من اینجا بود که خیلی از منتقدان اصلا از وضعیت بسکتبال پایه خبر ندارند و انتقاد می کنند. برابر لبنان هم ما به اتفاق باختیم اما معتقدم که تیم من در این سن شرایط خوبی دارد و ما همه تلاشمان را انجام دادیم. ما برنامه ریزی کرده ایم که با قدرت برای رقابت های قهرمانی آسیا آماده شویم و بتوانیم عملکرد خوبی در آنجا داشته باشیم.  

آرزومندی در پاسخ به این سوال که قطعا عدم کسب نتیجه در قهرمانی آسیا انتقادهای بیشتری برایش رقم خواهد زد و چه برنامه ای برای موفقیت در این مسابقات دارد؟ تصریح کرد: بله قطعا نتیجه برای همه ما اهمیت دارد. در برنامه ای که به فدراسیون داده ایم دو تورنمنت داخلی و دو تورنمنت خارجی پیش بینی کرده ایم. یکی از تورنمنت های داخلی همان جام فجر است که هر سال در سراب برگزار می شود و امسال رایزنی کرده ایم تا گرجستان و آذربایجان هم به این رقابت ها بیایند. ما به خوبی می دانیم کارمان بسیار دشوار است اما پتانسیل بسیار خوبی داریم.

او با اشاره به توانایی بالای بسکتبال ایران بیان کرد: به نظر من چیزی که به بسکتبال ایران ضربه زده نبود برنامه است. ما برنامه بلند مدت نداشتیم. به نظر من بسکتبالیست های ایران از استرالیا هیچ چیزی کم ندارند. نه از نظر قدرت بدنی، نه از نظر هوش و نه از نظر بسکتبال چیزی کم نداریم و مشکل ما اینجا بوده که بسکتبال کشور برنامه بلند مدت نداشته است. استرالیا و چین بهترین ها هستند اما ما هم کم نداریم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران در پاسخ به این سوال که آیا تیمش در قهرمانی آسیا سهمیه جام جهانی می گیرد یا مثل دیگر تیم های ملی در یک سال گذشته ناکام خواهد بود؟ بیان کرد: من اصلا به دنبال سهمیه نیستم. به هیچ وجه هدف بازیکنان من کسب سهمیه جام جهانی نیست چون اگر هدف این باشد موفق نمی شویم. من فیلم بازی تیم های ملی ایران با نیوزلند را به بازیکنانم نشان داده ام. فیلم بازی های استرالیا و چین را نشان داده ام. به همه بازیکنانم گفته ام که قرار است آماده شویم و با بردن این تیم ها قهرمان آسیا شویم.

آرزومندی در پاسخ به این سوال که این هدف در حرف زیبا است اما آیا برنامه تدارکاتی برای این تیم عملی می شود یا در حد ارائه پیشنهاد می ماند؟ گفت: بله باید برنامه های ما عملی شود که موفق شویم. فدراسیون بسکتبال و وزارت ورزش باید از ما حمایت کنند. ما شرایط یک اردو را مهیا کردیم اما چون قرار بود بلیت را فدراسیون بدهد شورای برون مرزی با آن مخالفت کرد. اسپانسر ما تمام هزینه اردو را می داد و ما فقط باید بلیت تهیه می کردیم اما موافقت نشد. امسال هم ما برنامه را به فدراسیون داده ایم و امیدواریم که این برنامه عملی شود تا بتوانیم به نتیجه دلخواه برسیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا اردوهای بین المللی هماهنگ شده یا نه؟ تصریح کرد: در حال جستجو و مذاکره هستیم. حتی از آقای ترونیچ هم کمک خواسته ایم تا با ارتباط هایش برایمان این کار را انجام دهد. تمام تلاش ما این است تورنمنت هایی را پیدا کنیم که هزینه نداشته باشند و بتوانیم با خیال راحت در آنها شرکت کنیم. به هر حال قبل از حضور در قهرمانی آسیا نیاز است که تدارکات خوب داشته باشیم و در تورنمنت های تدارکاتی به میدان برویم.

آرزومندی در پایان گفت: ما سعی می کنیم بهترین خودمان را برای این نسل بگذاریم. هدف ما این است که وقتی مسابقات قهرمانی آسیا با هر نتیجه ای تمام شد، جامعه بسکتبال راضی باشد و بگوید این تیم تمام تلاشش را کرد. رضایت همه برای من مهم است.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

تیم ملی بسکتبال نوجوانان

،

علی آرزومندی

،

جام جهانی بسکتبال

ثبت نظرات
captcha