پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/بسته خبری تئاتر/3آذر97

جشنواره تئاتر کودک در ایستگاه پایانی/ آغاز دور جدید اجراهای تئاترشهر

اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان فردا برگزار خواهد شد.

جشنواره تئاتر کودک در ایستگاه پایانی/ آغاز دور جدید اجراهای تئاترشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از انتخاب سه نمایش توسط اسیتژ و اهدای جایزه هم زمان با اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، خبر داد.

وی درباره این خبر گفت: طی توافقی که با دبیر جشنواره و اعضای شورای سیاستگذاری داشتیم قرار شد کانون سه وظیفه بر عهده بگیرد که شامل پک های اهدای، اجرای نمایش توسط تریلی سیار و داوری و انتخاب سه نمایش بود. که به ترتیب به این وظایف عمل شد. سه نمایش با داوری حسن دادشکر، امیر مشهدی عباس و عادل بزدوده انتخاب می شوند. این سه نمایش توسط داوران اسیتژ در بخش های خردسال، کودک و نوجوان برگزیده خواهند شد و به این آثار جوایز نقدی تعلق می گیرد.

*اجراهای آخرین روز جشنواره تئاتر کودک

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که از ۲۸ آبان ماه در همدان آغاز شده با اجرای ۷ تئاتر صحنه ای و ۴ تئاتر خیابانی در پنجمین روز به کار خود پایان می دهد. در آخرین روز از اجرای نمایش های جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دو تئاتر از بخش نوجوان به روی صحنه خواهند رفت. نمایش پدر آن از تهران در دو سانس ۱۰:۳۰ و ۱۵  در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا و تئاتر موش و گربه از همدان در سانس های ۱۰:۳۰، ۱۵ و۱۷:۳۰ در تالار فجر اجرا می شوند.

بخش نمایش های کودک جشنواره بیست و پنجم نیز با اجرای دو تئاتر به کار خود پایان می دهد. نمایش های ماهی سیاه کوچولو از تهران و من و مادربزرگه از همدان در سانس های ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ به ترتیب در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و سینمایی شهید آوینی و سینما فلسطین اجرا خواهند شد. یک تئاتر از بخش دانش آموزی نیز در روز پنجم جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به روی صحنه خواهد رفت. تئاتر داور پسند از بندر عباس در سانس های ۱۰ و ۱۱ در سالن سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می شود.

اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز ساعت ۱۰ روز یکشنبه، چهار آذر در مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.

*برنامه جدید تالارهای نمایشی تئاتر شهر اعلام شد

 برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که دو نمایش «نقاشی اشر» در تالار قشقایی و «خاموشخانه» به کارگردانی مهدی مشهور در تالار سایه به اجرای خود پایان دادند.

لازم به ذکر است از ششم آذر ماه اجراهای جشنواره تئاتر مقاومت در تئاتر شهر آغاز می شود و از اواسط آذر پس از اتمام شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت چهار اثر نمایشی در تالارهای چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان خواهند بود.

در تالار اصلی نمایش «شاه لیر» نوشته ویلیام شکسپیر و کارگردانی مسعود دلخواه هر روز ساعت ۱۸ به مدت زمان ۲۰۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ تا ۷۰هزار تومان روی صحنه می رود. در تالار چهارسو نمایش«فاندو و لیز» نوشته فرناندوآرابال به کارگردانی هوشمند هنرکار و بازی  پرستو کرمی، میثم یوسفی، مهناز غمخوار، علی طاهری، سیاوش خادم حسینی، هوشمند هنرکار از روز جمعه ۱۶ آذر ماه ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز می کند. این در حالی است که «پرومته/ طاعون» عنوان نمایش جدید دیگری به نویسندگی و کارگردانی شهاب آگاهی است که از روز جمعه ۱۶ آذر ماه ساعت ۲۰ در تالار چهارسو به صحنه می رود. محمد مجد طاهری، طاهره هزاوه، نیلوفر ندایی، سارا اکبری ماکویی بازیگران این نمایش هستند.

نمایش «خرده نان» به نویسندگی و کارگردان کورش سلیمانی و بازی رضا بهبودی و آناهیتا اقبال نژاد نیز از روز جمعه ۱۶ آذر ماه، ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرای خود را در تالار سایه می کند.

«مردی به نام دایک» هم عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی هال ورثی هال و روبرت میدل مس و کارگردانی  مهدی میامی است که از روز پنجشنبه ۱۵ آذر ماه ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان در تالار قشقایی به صحنه می رود. در این نمایش کریم اکبری مبارکه، حمیدرضا نعیمی، سودابه جعفرزاد،طیبه میامی و شهرام پوراسد به عنوان بازیگر حضور دارند.

*آغاز اجرای «لطفا با مرگ من موافقیت کنید»!

نمایش «لطفا با مرگ من موافقت کنید!!!» نوشته شهرام کرمی به کارگردانی کوروش ساسانیان از فردا شب، چهارم آذر ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر محراب ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه می رود.

بازیگران این نمایش النا آهی،جواد اینانلو، علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری و کوروش ساسانیان هستند و موسیقی نمایش از ترانه های آلبوم «کجا باید برم» با صدای روزبه بمانی تنظیم شده است. همچنین طراح پوستر اصلی نمایش اسماعیل خلج است.

 داستان این نمایش درباره جوانی سرطانی است که از رئیس جمهور درخواست دارد با اتانازی (مرگ خودخواسته) او موافقت کنید.

*تغییر زمان اجراى نمایش «نشانه ها» در پردیس تئاتر شهرزاد

زمان اجراى نمایش «نشانه ها» به کارگردانى مانلى شجاعى فرد در پردیس تئاتر شهرزاد تغییر کرد. این نمایش از فردا ، شنبه سوم آذر ساعت ۲۰:۳۰ اجرا خواهد شد. مهدی کوشکی، رویا بختیاری، توماج دانش بهزادی، محمد حسین صفری، مهدی بوسلیک، عیسی حسینی، شراره رنجبر و فرهاد قائمیان بازیگران این نمایش هستند.انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

،

محمدرضا کریمی صارمی

،

سینما فلسطین

ثبت نظرات
captcha