پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تعامل ترامپ با پرونده خاشقجی زیر ذره بین مجلس نمایندگان آمریکا

رئیس آتی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این کمیته درباره قتل روزنامه نگار منتقد سعودی و نحوه برخود رئیس جمهوری آمریکا با این موضوع تحقیق خواهد کرد.

تعامل ترامپ با پرونده خاشقجی زیر ذره بین مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آدام شِف، عضو دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که قرار است ریاست این کمیته را برعهده بگیرد، در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست اظهار کرد: کمیته اطلاعاتی بدون شک تلاش خواهد کرد همه اطلاعات مربوط به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را از سازمان های اطلاعاتی آمریکا دریافت کند و در این باره و عملکرد دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با این پرونده و احتمال ارتباط شخصی و مالی ترامپ با سعودی ها تحقیق دقیق و جدی خواهد کرد.

وی افزود: تحقیقات آینده کنگره تلاش خواهد کرد به صورت مفصل به نتایج تحقیقات دستگاه اطلاعات آمریکا در این باره و پایه و اساس مستندات این دستگاه بپردازد.

شف گفت: اعضای کنگره احساس می کنند که ترامپ برای محافظت از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان عمدا به منحرف کردن نتایج تحقیقات سازمان های اطلاعاتی آمریکا می پردازد، اگر اینگونه باشد وی چگونه به خود جرات انجام چنین کاری را داده است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: این مسئله به کنگره اجازه خواهد داد تا درک روشن تری از این مسئله داشته باشد که آیا ترامپ برای حمایت از محمد بن سلمان در ارائه ارزیابی این سازمان ها بد عمل کرده است یا خیر؟

وی در ادامه متعهد شد که در کمیته اطلاعات مجلس معاملات مالی میان ترامپ و سعودی ها و نیز میزان تاثیر این معاملات بر تعامل او با پرونده قتل خاشقجی را بررسی خواهند کرد.

این دموکرات آمریکایی اظهار داشت: دموکرات ها مصمم هستند تا این مسئله را مشخص کنند که آیا سرمایه گذاری خارجی در شرکت های ترامپ، سیاست های آمریکا را به جای منافع واشنگتن به راهی غیر اخلاقی کشانده است یا خیر؟  

شف ادامه داد: کنگره می تواند سوالات گسترده تری را درباره روابط آمریکا و عربستان و همچنین رفتار ریاض در مقابل مسائل دیگر در نظر بگیرد.

این مقام آمریکایی در پایان تاکید کرد: ما جنگ یمن، میزان ثبات در خاندان سلطنتی سعودی و نحوه برخورد این کشور با مخالفان و روزنامه نگاران را بررسی خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

بن سلمان

،

خاشقچی

،

عربستان

،

قتل روزنامه نگار

ثبت نظرات
captcha