پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۸۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شرط توقف سقوط قیمت نفت در روزهای اخیر

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به سقوط قیمت نفت طی روز های اخیر گفت: اعضای اوپک پذیرفته اند که برای حفظ تعادل در بازار باید میزان عرضه خود را کاهش دهند تا قیمت ها بیش از این سقوط نکند.

شرط توقف سقوط قیمت نفت در روزهای اخیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  محمد علی خطیبی با بیان اینکه درباره کاهش تولید نفت طی سال میلادی آینده بحث‌هایی در اوپک انجام شده است، افزود: در سال ۲۰۱۸ هیچ تغییری در روند تولید نفت اوپک صورت نخواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه فاصله بین نشست‌های مسئولان اوپک شش ماهه است، اظهارداشت: بنابراین تصمیمات مربوط به شش ماهه آینده بعد از نشست زمستانی خواهد بود.

نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه نشست زمستانی اوپک طی ماه آینده برگزار خواهد شد، گفت: برای شش ماهه نخست سال آینده میلادی در این نشست تصمیم گیری می‌شود.

وی افزود: سال آینده یک میلیون بشکه نفت غیر اوپک بیشتر از نیاز در بازار‌های جهانی عرضه خواهد شد.

خطیبی با بیان اینکه با برآورد رشد تقاضای یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت طی سال آینده عرضه نفت غیر اوپک دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه می‌شود، اظهارداشت: اوپک برای مقابله با چنین وضعیتی باید عرضه نفت خود را تا یک میلیون بشکه کاهش دهد تا بازار متعادل شود.

وی با اعلام اینکه بررسی میزان عرضه نفت اوپک در سال آینده از سوی کمیته‌هایی در حال انجام است، گفت: اعضای اوپک پذیرفته اند که برای حفظ تعادل در بازار باید میزان عرضه خود را کاهش دهند تا قیمت‌ها بیش از این سقوط نکند.

نماینده سابق ایران در اوپک افزود: روسیه به همراه برخی از کشور‌های غیر اوپک طی چند سال گذشته با اوپک همکاری خوبی داشته به طوری که میزان تولید این کشور‌ها نیز برای سال آینده ۶۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

وی بیان داشت: روسیه به دنبال عرضه هر بشکه نفت با نرخ ۷۰ دلار است بنابراین باید در تعادل بازار با کاهش تولید خود نقش آفرینی کند.

خطیبی در ادامه یادآور شد: بدون شک تا زمانی اوپک در تعادل سازی بازار غیر انفعالی عمل نکند می‌تواند به عنوان یک سازمان فعال برای تعیین نرخ نفت در بازار‌های جهانی اثر بخش باشد.

منبع فردا نیوز
کلید واژه :

کاهش قیمت نفت

،

قیمت نفت

ثبت نظرات
captcha