قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۷۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در شروع معاملات امروز؛

قیمت ها از سقوط سخت ۶ درصدی دیشب بازگشت

گزارش افت بیش از حد ذخایر نفت تجاری آمریکا و واردات بی سابقه هند، بازارها را تقویت کرد.قیمت های نفت اندکی از سقوط سنگین بیش از ۶ درصدی روز گذشته خود را جبران کرد.

قیمت ها از سقوط سخت ۶ درصدی دیشب بازگشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، قیمت های نفت اندکی از سقوط سنگین بیش از ۶ درصدی روز گذشته خود را جبران کردند. گزارش افت بیش از حد ذخایر نفت تجاری آمریکا و واردات بی سابقه هند، بازارها را تقویت کرد.

 اما با گزارش آژانس بین المللی انرژی که هشدار داد با شرایط سخت اقتصادی و سیاسی، وضعیت مبهم و نامشخص بی سابقه ای در بازارهای نفت به وجود آمده است، سرمایه گذاران به اوج اضطراب خود رسیدند.

 قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، تا ساعت ۷:۱۰ به وقت تهران، ۶۶ سنت یا ۱.۱ درصد جهش کرد و به ۶۳.۱۹ دلار رسید.

 قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، ۶۶ سنت یا ۱.۲ درصد بالا آمد و به ۵۴.۰۹ دلار رسید.

 سود روز چهارشنبه پس از این به دست آمد که موسسه سوخت آمریکا در واپسین ساعات روز سه شنبه گزارش داد که میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا در هفته گذشته به طور غیرمنتظره ای ۱.۵ میلیون بشکه افت کرده است. به این ترتیب تا هفته منتهی به ۱۶ نوامبر میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا به ۴۳۹.۲ میلیون بشکه رسید.

 تاجران می گویند که واردات بی سابقه نفت خام از سوی هند، که تقریبا به ۵ میلیون بشکه در روز رسیده است، از قیمت های نفت پشتیبانی می کند.

 با این حال جهش قیمت نفت در روز چهارشنبه، در مقابل سقوط سنگین بیش از ۶ درصدی روز گذشته که هم زمان با سقوط سنگین بازارهای سهام جهانی اتفاق افتاد، ناچیز است.

 رییس آژانس بین المللی انرژی، فاتح بیرول، روز سه شنبه گفت: اقتصاد جهانی دوره بسیار سختی را پشت سر می گذارد و بسیار شکننده است.

 شرکت کارگزاری سی ام سی مارکتز در یادداشتی روزانه خود گفت: افزایش وحشت در مورد رشد اقتصادی جهان، بازارهای نفت را به هم ریخته است و باعث سقوط سهام اروپایی و آمریکایی شده است.

 با افزایش تولیدات و بدتر شدن چشم انداز تقاضا، سازمان اوپک در نظر دارد برای جلوگیری از تکرار اشباع بازارهای نفت مانند سال ۲۰۱۴، تولید نفت خود را بین ۱ تا ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

کلید واژه :

ذخایر نفت

،

نفت خام

،

قیمت نفت

ثبت نظرات
captcha