قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۶۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله اراکی:

حضور ۱۰۰ کشور اسلامی در سی ودومین کنفرانس وحدت اسلامی/ سخنرانی رئیس جمهور در افتتاحیه

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به استقبال کشور های اسلامی از کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: باوجود کارشکنی استکبار برای برهم زدن وحدت مذاهب اسلامی در سی ودومین دوره کنفرانس شاهد حضور ۱۰۰ کشور اسلامی هستیم.

حضور ۱۰۰ کشور اسلامی در سی ودومین کنفرانس وحدت اسلامی/ سخنرانی رئیس جمهور در افتتاحیه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز شنبه ۲۶ آبان با حضور اصحاب رسانه در موزه شهدا برگزار شد به بیان آخرین جزئیات مربوط به برگزاری سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اشاره کرد.

وی با اشاره به اقدامات تقریبی در جهان اسلام و کارشکنی استکبار برای برهم زدن وحدت مذاهب اسلامی افزود: اگر آمریکا تلاش می کند جریانی علیه ما با همکاری نیروهای همراه خود نظیر حاکمان عربستان و رژیم صهیونیستی ایجاد کند، در سی ودومین کنفرانس بین المللی وحدت ما شاهد گردهمایی ۱۰۰ کشور اسلامی هستیم.

آیت الله اراکی در ادامه با بیان اینکه کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد، که بخواهد از بین برود، ابراز داشت: اصل انتخاب پایتختی بیت المقدس از سوی آنها یک ادعای کذب مضاعف است و بیت المقدس متعلق به مسلمانان است.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت از سوم تا پنجم آذرماه ادامه داد: پیروزی های جبهه مقاومت فضای بی نظیری را در منطقه ایجاد کرده است که این تغییر و تحول را در این کنفرانس شاهد خواهیم بود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برخی کارشکنی ها برای حضور مهمانان کنفرانس گفت: آقای هنیه برای حضور اعلام موافقت کرد. ولی بعید می دانیم مصر به ایشان ویزای حضور در ایران بدهد. بنابراین اگر این فرصت فراهم نشود از طریق ویدیو کنفرانس شاهد حضور وی خواهیم بود.

وی از حضور شخصیت های برجسته افغانستان در این کنفرانس خبر داد و اظهار داشت: نیروی نظامی مردمی افغانستان فاطمیون توانست داعش را در سوریه نابود کند و این قدرت نمایی برجسته را از سوی آنان برای نابودی عوامل تفرقه جهان اسلام شاهد بودیم.

آیت الله اراکی بیان داشت: افتتاحیه این کنفرانس در سالن اجلاس سران باحضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار و وی در این برنامه سخنرانی خواهد کرد، همچنین در حاشیه این کنفرانس 10 کمیسیون برپا می شود.

وی افزود: مراسم اختتامیه هم در سالن همایش های صداوسیما است. همچنین محل استقرار مهمانان کنفرانس در هتل آزادی است. همچنین روز یکشنبه ۴ آذر ماه مهمانان به دیدار رهبر انقلاب خواهند رفت و روز دوشنبه ۵ آذر ماه مهمانان به زیارت مرقد بنیانگذار انقلاب خواهند رفت.

منبع؛ خبرگزاری فارس

منبع فارس
کلید واژه :

رئیس جمهور

،

مجمع جهانی

،

تقریب مذاهب اسلامی

ثبت نظرات
captcha