قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۶۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد خبر داد

هدف گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار شغل در سال جاری/راه اندازی «کانون خیران کارآفرین»

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد به هدف گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰۰ هزار کارآفرین در کشور داریم که قصد داریم با ایجاد «کانون خیران کارآفرین» برای مددجویان و نیازمندان شغل ایجاد کنیم.

هدف گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار شغل در سال جاری/راه اندازی «کانون خیران کارآفرین»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الله عبدالملکی، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد گفت: یک سوم کل بیکاران کشور افراد محرومی هستند که بخشی تحت حمایت کمیته امداد و بخشی نیازمندانی هستند که این نهاد باید به آنها خدمات اشتغال ارائه دهد. 

وی با اشاره به فعال بودن ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده توسط کمیته امداد در کشور، افزود: از سال ۱۳۷۴ تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل توسط این نهاد برای مددجویان و افراد نیازمند ایجاد شده است که از این تعداد، یک میلیون طرح منجر به خودکفایی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی و ۵۰۰ هزار طرح در حال حاضر تحت نظارت کمیته امداد هستند. 

عبدالملکی تصریح کرد: سال گذشته ۱۷۰ هزار شغل توسط کمیته امداد اجرا شده که این تعداد شغل یک چهارم آمار اشتغال کل کشور است. 

معاون خود کفایی و اشتغال کمیته امداد  به هدف گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ هزار شغل اجرا شده و یکصد هزار فرصت شغلی نیز پرونده سازی و به بانک ها ارسال شده و به مرور پرداخت خواهد شد. 

وی رمز موفقیت طرح های اشتغال کمیته امداد را نظارت این نهاد بر حسن اجرای طرح ها اعلام کرد و افزود: قبل از پرداخت تسهیلات، مددجو مورد مشاوره شغلی قرار می گیرد و در حین اجرای طرح نیز نظارت لازم بر طرح ها انجام می شود؛ ضمن اینکه  سه تا پنج سال کارشناسان کمیته امداد بر طرح های اجرایی نظارت دارند و اگر طرحی نیاز به تسهیلات مجدد، مشاوره و سایر موارد داشته باشد، توسط کارشناسان و ناظران این نهاد گره گشایی می شود. 

عبدالملکی با بیان اینکه ما در کمیته امداد به دنبال این هستیم که خیران کارآفرین را در برنامه اشتغال کمیته امداد بکار بگیریم، گفت: حدود ۴۰۰ هزار کارآفرین در کشور داریم که قصد داریم با ایجاد «کانون خیران کارآفرین» که اولین آن در استان سمنان کار خود را شروع کرده برای مددجویان و نیازمندان شغل ایجاد کنیم. 


منبع؛ خبرگزاری فارس

منبع فارس
کلید واژه :

کارآفرینی

،

کمیته امداد

،

خودکفایی

،

اشتغال

ثبت نظرات
captcha