قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رشد تعرفه های پزشکی در نیمه دوم ۹۷

وزیر بهداشت ضمن اشاره به سرانجام درخواست ارایه شده به دولت برای افزایش تعرفه های پزشکی در نیمه دوم امسال، گفت: برای تعرفه های ۹۸ نیز حداقل انتظارمان این است که هزینه تمام شده در سال ۹۷ به علاوه نرخ تورم در سال ۹۸ به صورت دقیق دیده و محاسبه شود.

رشد تعرفه های پزشکی در نیمه دوم ۹۷

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر بهداشت ضمن اشاره به سرانجام درخواست ارایه شده به دولت برای افزایش تعرفه‌های پزشکی در نیمه دوم امسال، گفت: برای تعرفه‌های ۹۸ نیز حداقل انتظارمان این است که هزینه تمام شده در سال ۹۷ به علاوه نرخ تورم در سال ۹۸ به صورت دقیق دیده و محاسبه شود.

دکتر سیدحسن هاشمی درباره سرانجام افزایش تعرفه‌ها در نیمه دوم سال ۹۷، گفت: با توجه به تغییراتی که در بازار اتفاق افتاد و به دنبال افزایش هزینه‌های مراکز درمانی، شورای عالی بیمه مصوبه‌ای برای همه بخش‌ها اعم از دولتی، خیریه‌ها و خصوصی داشت که بر اساس آن قرار شد به تعرفه‌های فعلی ۵.۵ درصد اضافه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه رشد دستمزد صفر بوده، تغییری نکرده و هیچ افزایشی نداشته است، اگر در این زمینه مصرّند و نمی‌خواهند به دستمزدها رقمی را اضافه کنند، حداقل در بخش هتلینگ که شامل تهیه ارزاق، ایاب‌وذهاب و خدماتی است که به صورت سرپایی برای بیماران انجام می‌شود، ۵.۵ درصد اضافه شود. در حال حاضر منتظریم تا هیات وزیران در این زمینه تصمیم بگیرد.

هاشمی با بیان اینکه در عین حال برای سال آینده هم قبل از اینکه بودجه تقدیم مجلس شود، شورای‌عالی بیمه نظرش را درباره تعرفه‌ها اعلام خواهد کرد، افزود: این موضوع در دستور کار جلسه بعدی شورای عالی بیمه قرار دارد که تعرفه‌های سال ۹۸ را با کمک نظام پزشکی و همچنین سازمان برنامه و بودجه، بیمه‌ها و وزارت اقتصاد تقدیم دولت کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه کارشناسان روی تعرفه‌های سال آینده کار می‌کنند، اظهار کرد: حداقل انتظارمان این است که در تعرفه‌های سال آینده، هزینه تمام شده در سال ۹۷ به علاوه نرخ تورم در سال ۹۸ به صورت دقیق دیده و محاسبه شود. در غیر این صورت این بخش آسیب جدی خواهد دید. بنابراین انتظار این است که شورای‌عالی بیمه جز به منطق اقتصادی در این حوره به نکته دیگری توجه نکند. در عین حال کمک هم بکنند که بیمه‌ها بتوانند این بار را بردارند و این کمک هم باید از طریق بودجه انجام شود.

منبع فردا نیوز
کلید واژه :

تعرفه های پزشکی

،

افزایش تعرفه های پزشکی

،

تعرفه های ۹۸

ثبت نظرات
captcha