پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بشار الجعفری:

منطقه جولان سوریه را چه با جنگ و چه مسالمت آمیز پس می گیریم

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که تصویب قطعنامه محکومیت اشغال جولان سوریه پیام واضح و مشخصی برای رژیم صهیونیستی دارد.

منطقه جولان سوریه را چه با جنگ و چه مسالمت آمیز پس می گیریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنان خود در نشست کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: رأی اکثریت شرکت کنندگان در مجمع عمومی به نفع قطعنامه محکومیت اشغال بلندی های جولان سوریه پیام مشخصی را برای اسرائیل دارد و آن این است که اشغال جولان اقدامی مردود و نقض قوانین بین المللی محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: ساکنان بلندی های اشغالی جولان اقدامات اشغالگران اسرائیلی را در یهودی سازی این منطقه از طریق برگزاری شوراهای محلی ناکام گذاشتند.

الجعفری تاکید کرد: اقدام آمریکا در رأی منفی علیه قطعنامه محکومیت اشغال بلندی های جولان نشان داد که این کشور آن طور که ادعا می کند ناظر صلح در خاورمیانه نیست. جولان بخشی از خاک سوریه است و آن را چه از طریق جنگ و چه به صورت مسالمت آمیز پس می گیریم.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه با اکثریت آراء قطعنامه ای را در محکومیت اشغال بلندی های جولان سوریه از سوی رژیم صهیونیستی تصویب کرد.

این قطعنامه با رای موافق ۱۵۱ کشور، ۲ رای مخالف (ایالات متحده آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل) و ۱۰ رای ممتنع به تصویب رسید.

آمریکا به این قطعنامه رای منفی داد و نخستین بار از رویه خود در این زمینه که رای ممتنع می داد، فاصله گرفت.

منبع مهر
کلید واژه :

جولان سوریه

،

سازمان ملل

،

رژیم صهیونیستی

،

اشغال بلندی های جولان

ثبت نظرات
captcha