پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هنرمندان مسن بیکار هستند/ عاشق تئاترم اما توان بازی ندارم

بازیگر پیشکسوت کشورمان گفت: برخی از سینما به تئاتر می آیند و کار می کنند؛ چرا که هم مردم بیشتر علاقه دارند و هم فروششان بهتر است، به هرحال بازیگران هم باید زندگی کنند. الان خیلی از هنرمندان مسن بیکارند و کنج خانه نشسته اند.

هنرمندان مسن بیکار هستند/ عاشق تئاترم اما توان بازی ندارم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داریوش اسدزاده متولد ۱۳۰۲ کرمانشاه است، وی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است و از ۲۰ سالگی وارد عرصه بازیگری شده و در تئاتر نصر فعالیت زیادی داشته است. وی در دهه های چهل و پنجاه در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده و پیش از انقلاب ایران را ترک کرد و دو مرتبه در سال ۶۵ به ایران بازگشت.

از مهمترین فعالیت های او در سال های اخیر می توان به تألیف کتاب تاریخ تئاتر ایران و تاریخ تهران اشاره کرد. وی که حال بیش از ۹۰ سال سن دارد در منزل با همسرش زندگی می کند و البته دیگر فعالیت هنری چندانی ندارد جز اینکه هر چند یک بار به دعوتی به تماشای نمایشی می نشیند یا در مراسم تجلیل از خود یا دیگران شرکت می کند. درباره فعالیت های تئاتری داریوش اسدزاده از پیش تا پس از انقلاب با ما گفت وگو می کند و مکرر هم اشاره می کند که بلندتر سوال کنیم چرا که او خوب نمی شنود.

 

*جناب اسدزاده،> شما از کودکی به تئاتر علاقه داشتید، هر چند در رشته های دیگر و پست های دولتی نیز حضور داشتید، این فعالیت ها را چطور در کنار هم پیش از انقلاب به سرانجام رساندید؟

من از دوران کودکی به تئاتر علاقه داشتم با پدرم به دیدن تئاتر می رفتم و در درس هایم برای تشویق از او تئاتر جایزه می گرفتم بعدها هم به این رشته علاقه مند شدم و هنر خواندم هر چند پدرم علاقه ای به تحصیل من در این رشته نداشت و دوست داشت نظامی گری یاد بگیرم.

در جوانی، هم ساز می زدم، هم شعر می گفتم و تئاتر کار می کردم اما پدرم با آنها مخالف بود

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

داریوش اسدزاده

،

بازیگر پیشکسوت کشورمان

،

هنرمندان مسن

ثبت نظرات
captcha