پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رشوه ۳۰۰میلیون دلاری عربستان به رضاپهلوی برای اغتشاش در ایران

برخی منابع خبری از دیدار رضاپهلوی با برخی مقامات سیاسی عربستان خبر داده اند.

رشوه ۳۰۰میلیون دلاری عربستان به رضاپهلوی برای اغتشاش در ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پایگاه «کریتیکس کارینکل» مستقر در بیرمنگام انگلیس،  به نقل از برخی منابع نزدیک به مقامات ریاض گزارش داده که به تازگی رضاپهلوی با سفیر عربستان در آمریکا و برخی دیگر از مقامات بلندپایه سعودی دیدار داشته است.

گفته شده در این دیدارها که در نیویورک بوده است، رضاپهلوی، فرزند شاه سابق ایران خواستار کمک رهبران ریاض به او برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

به گفته این منابع، مقامات سعودی در این دیدارها وعده کمک به رضا پهلوی را منوط به آن که او برخی اغتشاشات در شهرهای بزرگ ایران را دنبال کند، داده اند.

در این گزارش گفته شده، برخی دیدارهای پیشین میان رضا پهلوی و مقامات سعودی که از سال گذشته میلادی آغاز شده، به اختلافات و فضای متشنج میان اطرافیان او دامن زده و برخی از اطرافیان او این گونه همکاری ها میان رضاپهلوی و سران ریاض را غیرقابل قبول عنوان کرده اند.

اگرچه منابع رسمی سعودی میزان کمک های اعطا شده به فرزند شاه سابق ایران را اعلام نکرده اند، اما گزارش های منتشر شده براساس اظهارات «جرج نادر»، مشاور حاکم امارات و همچنین برخی لابی های واسطه گر در «بنیاد دفاع از دمکراسی ها» در واشنگتن و حتی منابع وزارت خارجه آمریکا نشان می دهد که رضاپهلوی مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار را به تازگی از سعودی ها تحت عنوان کمک به اغتشاشات در ایران دریافت کرده است.

این گزارش در پایان می گوید که رضا پهلوی امیدوار است با حمایت اسرائیل، عربستان و امریکا بتواند با ایجاد اغتشاش در ایران اهداف مورد نظر خود را دنبال کند.

منبع مهر
کلید واژه :

رضا پهلوی

،

رشوه عربستان به پهلوی

ثبت نظرات
captcha