قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیا ابوبکر بغدادی در دیرالزور سوریه نهفته است؟

با نزدیک شدن درگیری میان داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک در شرق سوریه به پایان خود، کردهای مورد حمایت آمریکا به دنبال یافتن ابوبکر بغدادی یا ردی از او هستند.

آیا ابوبکر بغدادی در دیرالزور سوریه نهفته است؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روزنامه سان انگلیس به نقل از یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک در منطقه هجین در شرق سوریه نوشت: حدود یک ماه و نیم پیش به اطلاعاتی درباره کشته شدن یکی از نزدیکان ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش دست یافتیم. برادر بغدادی اخیرا در این هجین بوده و در نشست هایی با اعضای داعش آن ها را تشویق به ادامه جنگ کرده بود. منطقه هجین مقر اصلی تروریست های باقی مانده داعش در شرق سوریه است.

این روزنامه نوشت: نزدیکان بغدادی همچنان در هجین هستند برای همین نیروهای سوریه دموکراتیک روی این منطقه متمرکز هستند. داعش همچنان کنترل حدود 450 کیلومتر مربع از روستاهای اطراف هجین در طول رودخانه فرات را در دست دارد. گرچه این مناطق در محاصره هستند اما آزادی آنها آسان نخواهد بود.

روزنامه سان در ادامه نوشت: نیروهای سوریه دموکراتیک خانه به خانه به دنبال ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش هستند و حلقه محاصره او را تنگ تر کرده اند.

نیروهای سوریه دموکراتیک که به تازگی مرحله نهایی عملیات علیه داعش را در شرق سوریه آغاز کرده اند، اکنون در منطقه هجین وارد جنگ خیابانی با تروریست های داعش شده اند و به گفته نماینده آمریکا در امور سوریه به زودی این عملیات به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ابوبکر البغدادی

،

پنهان شدن البغدادی در دیرالزور

،

رهبر داعش

ثبت نظرات
captcha