پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جفری ادعا کرد: شاید تحریم ها موجب خروج ایران از سوریه شود

نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور سوریه با ادعای این که ایران در سوریه حضور نظامی دارد گفت که خارج کردن نیروهای ایرانی از سوریه هدف نظامی آمریکا نبوده است.

جفری ادعا کرد: شاید تحریم ها موجب خروج ایران از سوریه شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جیمز جفری نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور سوریه روز چهارشنبه در یک نشست خبری در واشنگتن گفت که هدف اصلی واشنگتن شکست پایدار گروه داعش در سوریه است و مقابله با فعالیت های ایران هدف غیرمستقیم آمریکاست.

جیمز جفری در این نشست ضمن تشریح مسیر پایان دادن به بحران سوریه ادعا کرد: هدف اول ما شکست پایدار داعش است و ائتلافی از ۷۹ کشور داریم که در این جنگ شرکت کردند و تمرکز آن در عراق و سوریه قرار دارد.

وی همچنین گفت: خارج کردن نیروهای ایران از سوریه هدف نظامی آمریکا نبوده است اما این نتیجه در روند پایان دادن به جنگ سوریه باید حاصل شود و این آخرین راه برای دست یافتن به صلح پایدار است.

این مقام آمریکایی در ادامه با اشاره به تحریم های واشنگتن علیه ایران ادعا کرد که این تحریم ها ممکن است جمهوری اسلامی را ترغیب به خروج از سوریه کند.

جفری در بخش دیگری از سخنان خود به توافق اخیر روسیه و ترکیه بر سر ادلب اشاره کرد و گفت: برقراری آتش بس دائم می تواند زمینه ساز خروج نیروهایی باشد که پس از حوادث سال ۲۰۱۴ وارد جنگ سوریه شده اند و این شامل نیروهای ایرانی و وابستگان آن نیز می شود.

وی همچنین مدعی شد که نیروهای آمریکایی پس از پیروزی نیروهای ائتلاف بر یگان های نظامی داعش باقی خواهند ماند تا اطمینان حاصل کنند که این گروه مجددا خود را احیا نمی کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت واشنگتن از روسیه می خواهد تا از نفوذش برای آوردن دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به میز مذاکره استفاده کند.

او تاکید کرد: هدف ما، که مجددا مورد حمایت روسیه، فرانسه، آلمان و ترکیه است و در اعلامیه ۲۷ اکتبر در استانبول مورد موافقت قرار گرفت، تشکیل این کمیته قانون اساسی تا پایان امسال است.

به گزارش ایسنا، ادعای حضور نظامی ایران در سوریه به طور مرتب از سوی آمریکایی ها تکرار می شود.مقامات کشورمان همواره تاکید کرده اند حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع دمشق بوده است.

مقامات روس و سوریه نیز بارها خاطر نشان کرده اند که ایران به درخواست دمشق و برای مقابله با تروریسم در سوریه حضور داشته و این حضور، مطابق با قوانین بین المللی است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

خروج ایران از سوریه

،

تحریم ایران

ثبت نظرات
captcha