پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۵۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جشنواره جهانی فیلم‎های ورزشی ۲۰۱۸ آغاز به‎ کار کرد

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی ۲۰۱۸ با حضور نمایندگان سینمای ایران شب گذشته در شهر میلان ایتالیا آغاز به کار کرد.

جشنواره جهانی فیلم‎های ورزشی ۲۰۱۸ آغاز به‎ کار کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم‎های ورزشی ایران، سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی شامگاه چهارشنبه ۲۳ آبان در حالی آغاز به کار کرد که در این دوره آثاری از ایران که جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی است در بخش های مختلف حضور دارند.

فیلم های بلند «کاپیتان امیر» به کارگردانی سعید چاری و بازی علی انصاریان، «من ایرانی ام» به کارگردانی محمدرضا آهنج و بازی علیرضا حیدری، «اسنیف» به کارگردانی فرزانه امینی، مستندهای «خواهرم محدثه» به کارگردانی عاطفه محرابی، «راه برفی» به کارگردانی آذر فرامرزی، «من لیدر هستم» به کارگردانی محسن خان جهانی، «ایران به توان ۲» به کارگردانی فرزانه امینی و برنامه تلویزیونی با اجرای رامین راستاد و تهیه کنندگی مجتبی پوربخش و شبکه ورزش در این رویداد بین المللی به نمایندگی از ایران در بخش‎های مختلف به رقابت می پردازند.

جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صداوسیما و شبکه ورزش برگزار می شود؛ این رویداد در ایران به عنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم های ورزشی به شمار می آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.

مقر فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم های ورزشی با حضور چهره های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می شود.

در ۲ دوره اخیر این جشنواره آثاری از ایران شامل فیلم کوتاه «گزارشگر» ساخته محمدرضا خردمندان، فیلم نیمه بلند «آریو والیبال» به کارگردانی محمد بخشی و مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم الدینی جوایز جشنواره را در بخش های کوتاه و مستند کسب کرده بودند.

منبع مهر
کلید واژه :

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی

،

جشنواره جهانی فیلم‎های ورزشی ۲۰۱۸

،

فیلم‎های ورزشی

،

جشنواره فیلم‎های ورزشی ایران

ثبت نظرات
captcha