پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۴۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ذوالقدر:

دانشگاه آزاد شفاف سازی کند

دانشگاه آزاد هنوز گزارش کاملی از آمار دقیق داوطلبان علوم پزشکی به مجلس ارائه نداده است.

دانشگاه آزاد شفاف سازی کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید گزارشی جامع در راستای شفاف سازی مسائل مالی و پذیرش داوطلبان علوم پزشکی به نمایندگان مردم مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
وی درباره آمار اعلامی دانشگاه آزاد در خصوص تعیین تکلیف نشدن کمتر از یکهزار نفر از داوطلبان پزشکی اظهار کرد: بعید می دانم آمار اعلامی مسئول این دانشگاه در خصوص بلاتکلیفی تحصیلی کمتر از هزار دانشجو صحیح باشد.
«دانشگاه آزاد اسلامی 23 مهرماه سال جاری ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از داوطلبان ذخیره رشته های علوم پزشکی را لغو کرد که تجمعات و اعتراض این داوطلبان و خانواده های آنها را در پی داشت. داوطلبان معترض بارها در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به موضوع از سوی نمایندگان مردم در خانه ملت شدند».
ذوالقدر افزود: قرار بود دانشگاه آزاد یک گزارش جامع تا اواسط این هفته به کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهد اما تاکنون این کار انجام نشده است.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به اینکه جلسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی روز های شنبه یا یکشنبه هفته آینده مشخص می شود، گفت: دانشگاه آزاد باید پیش از برگزاری جلسه مجلس گزارش دقیقی به نمایندگان از آمار مشخص داوطلبان ارائه کند، آمارهایی که تاکنون از سوی دانشگاه آزاد اعلام شده با واقعیت مطابقت نداشته است.

** ضعف مدیریتی در دانشگاه آزاد معضلی جدی
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره راه حل دانشگاه آزاد برای حل مشکل تحصیلی داوطلبان علوم پزشکی اظهار کرد: این دانشگاه هنوز هیچ اقدامی در جهت حل مشکل داوطلبان پزشکی انجام نداده است و این داوطلبان همچنان نسبت به وضعیت تحصیلی خود بلاتکلیف هستند.
وی افزود: مسئولان در واحدهای ثبت نامی از داوطلبان تقاضای انصراف و پس گیری شهریه های خود را داشته اند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد نمره داوطلبان را ملاک پذیرش آنها قرار نداده است، یادآور شد: بسیاری از داوطلبان با ترازهای بالای 9500 در این دانشگاه در حالی پذیرفته شده اند و شهریه های 14 میلیونی پرداخت کرده اند اما افراد با تراز پایین تر مردود اعلام شده اند.
ذوالقدر مدعی شد: دانشگاه آزاد با بی کفایتی و ضعف مدیریتی معضلی جدی در جامعه ایجاد کرده و حاضر به پاسخگویی هم نیست ، این دانشگاه با اعلام قبولی این افراد حقی را برای آنها ایجاد کرده است.
وی افزود: بسیاری از این داوطلبان پسر در صورت انصراف از دانشگاه آزاد باید به سربازی بروند و تا سال ها فرصت ادامه تحصیل از این افراد گرفته می شود.
به گفته این نماینده مجلس، لغو ثبت نام داوطلبان علوم پزشکی از ضعف نظارت و مدیریت دانشگاه ناشی می شود که بسیاری از خانواده ها را در چند ماه گذشته به زحمت انداخته است.
ذوالقدر همچنین اعلام کرد که دانشگاه آزاد فقط به وضعیت تعداد محدودی از شهریه پردازان رسیدگی کرده و داوطلبان سهمیه جانباز و غیره هنوز بهبودی در کارشان حاصل نشده است.
این نماینده مجلس همچنین درباره اعلام نشدن ظرفیت تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه آزاد گفت: مشخص نبودن ظرفیت در دانشگاه آزاد از آن جهت است که اولویت اول داوطلبان در وهله اول پذیرش در دانشگاه های دولتی است.
ذوالقدر افزود: دانشگاه آزاد هیچ سالی این ظرفیت خود را از قبل اعلام نکرده اما امسال اولین سالی است در این دانشگاه تخلف صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه اعلام شده 15 آذرماه سامانه دانشگاه آزاد برای ثبت نام داوطلبان باز می شود، افزود: دانشگاه آزاد این موضوع را کلی و با ابهام بیان کرده و مشخص نیست که چه تعداد از این داوطلبان قادر به ثبت نام می شوند.

** دانشگاه آزاد باید داوطلبان را راضی کند
نماینده مجلس شورای اسلامی با متخلفان نیز برخورد کرده است، افزود: دانشگاه آزاد باید دانشجویان را قانع کند و با ارائه راه حل این موضوع را از بن بست خارج کند چرا که تمامی این مشکلات به علت اشتباه مسئولان این سازمان ایجاد شده است.

انتهای پیام

منبع ایرنا

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha