پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۴۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف می خواهد از منتقدان FATF انتقام بگیرد/ سخنان او خدمت به دشمن بود

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه اظهارات ظریف درباره پولشویی خدمت رسانی به سرویس های خبری بیگانه است، گفت: ظریف می خواهد از کسانی که درمقابل FATF ایستادند انتقام بگیرد.

ظریف می خواهد از منتقدان FATF انتقام بگیرد/ سخنان او خدمت به دشمن بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه درباره پولشویی، اظهار داشت: کسانی که در مخالفت با این طرح تلاش کردند و امروز مورد اتهام واقع شدند، از لحاظ حقوقی می توانند نسبت به ادعاهای ظریف مطالبه دقیق کنند و از وی مصداق بخواهند.

وی با اشاره به اینکه در این سخنان نمایندگان مجلس هم مورد اتهام واقع شده اند، ادامه داد: حق نمایندگان است که این موضوع را از طریق قانونی پیگیری کرده و در محاکم از وزیر امور خارجه بخواهند که اظهاراتش را اثبات کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه ظریف با این اظهارات به دنبال آن بود از کسانی که مقابل این قرارداد استعماری ایستادند انتقام گیری کند، اظهار داشت: قطعا بنده این مسئله را در قالب طرح سوال از وزیر امور خارجه پیگیری می کنم و وی باید در این باره توضیح داده و ادعاهایش را اثبات کند.

پژمانفر با تاکید بر اینکه بیان چنین اظهاراتی از سوی وزیر امور خارجه منافع کشور را به خطر می اندازد و جرم است، گفت: ظریف با این شایعه سازی و دروغ پراکنی در مسیر خدمت رسانی به سرویس های خبری بیگانه گام برداشته است و  انتظارمان این است که دستگاه های قضایی و امنیتی با وی برخورد مقتضی داشته باشند.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس بیان کرد: ظریف یا اطلاع ندارد یا آنکه خودش را به بی اطلاعی می زند چرا که مشکل ما در عدم کنترل پولشویی، FATF نیست بلکه عدم اراده دولت در اجرای قوانین مربوط به این موضوع است.

وی متذکر شد: مردم فراموش نمی کنند که رئیس جمهور و برخی دیگر از دولتمردان زمانی که تخلفات مالی و پولشویی های فراوانی وجود داشت، صراحتا اعلام کردند که ما به حساب مردم سرک نمی کشیم و اجازه نمی دهیم اطلاعات مالی افراد دست دستگاه های نظارتی برسد.

پژمانفر تاکید کرد: ما از دولت می خواهیم بدون هیچ گونه ملاحظه ای نسبت به اعلام اسامی کسانی که در حوزه پولشویی فعالیت می کنند، اقدام کرده و آنان را جهت برخورد به دستگاه قضا معرفی کند تا «سیه روی شود هر که در او غش باشد»

منبع مهر
کلید واژه :

منتقدان FATF

،

اظهارات ظریف درباره پولشویی

،

پولشویی

،

FATF

ثبت نظرات
captcha