پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمتر از دو ماه به جام ملت ها؛

تیم ملی فوتبال ایران قربانی «بازنشسته بازی»!

تیم ملی فوتبال ایران که سالهاست نتوانسته عنوان قهرمانی آسیا را کسب کند درحالی برای شکستن این طلسم آماده می شود که با تدارکات و برنامه ریزی فعلی، بعید است راه به جایی ببرد.

تیم ملی فوتبال ایران قربانی «بازنشسته بازی»!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شاگردان کارلوس کی روش در حالی از چند روز پیش دور جدید تمرینات خود را برای حضور در جام ملت های آسیا آغاز کرده اند که هنوز مشخص نیست تا زمان شروع این مسابقات چند بازی تدارکاتی و با کدام تیم ها خواهند داشت.

ملی پوشان کشورمان که از شرایط موجود ناراضی هستند در اردوی جدید تصمیم گرفته اند با رسانه ها صحبت نکنند و در صفحات شخصی هم اعتراضی به این مسائل نداشته باشند. با این حال مشخص است که وضعیتی که بر تیم ملی حاکم است، امیدوارکننده نیست و باید نگران آینده بود.

البته این موضوع از نگاه بدبینانه می تواند فرار رو به جلوی کی روش برای نتیجه نگرفتن در جام ملت های آسیا باشد تا عدم برنامه ریزی و تدارکات مناسب را دلیل ناکامی احتمالی بنامد. اما آنچه واقعیت دارد و دیده می شود، بی توجهی به تیم ملی ایران است که کمتر از دو ماه دیگر باید در امارات برای قهرمانی در آسیا مبارزه کند.

مهمترین مشکلی که برای تیم ملی و در راه آماده سازی این تیم وجود دارد، مشکلات مالی است که باید از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و دولت و سایر ارگان ها حل شود تا شاگردان کی روش بتوانند اردوهای تدارکاتی و بازیهای بین المللی خوبی برگزار کنند.

اما بازنشسته بودن مهدی تاج و درگیری برای رفتن یا ماندن وی با نهادهای مختلف باعث شده دود اختلافات بوجود آمده در چشم تیم ملی برود. تاج و سایر بازنشسته های فدراسیون فوتبال اعتقاد دارند این فدراسیون مستقل است و شامل قانون بازنشسته ها نمی شود.

از سوی دیگر وزارت ورزش و سایر نهادها هم تاکید دارند که این قانون است و تاج و یارانش هم باید از قانون تبعیت کنند. اگر تاج نخواهد به این قانون عمل کند آنوقت حق امضا رسمی از او گرفته می شود و فدراسیون فوتبال توان امضا هیچ قرارداد مالی و غیرمالی داخل را نخواهد داشت.

اگر هم اختلافات شدیدتر شود و کار به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا کشیده شود اوضاع بدتر خواهد شد و احتمال تعلیق فوتبال ایران وجود دارد. این اختلافات هر چه باشد یک ضرر بزرگ برای تیم ملی به همراه خواهد داشت و آن قربانی شدن «تیم ملی فوتبال ایران» است.

ادامه این اختلافات کار را به «لجبازی» خواهد کشاند تا بودجه لازم به تیم ملی نرسد و برگزاری بازیها و اردوها و حقوق و دستمزد کی روش به مشکل بخورد و در نهایت تیم ملی به خوبی برای حضور در جام ملت های آسیا تدارک نبیند.

منبع مهر
کلید واژه :

تاج

،

رئیس فدراسیون فوتبال

،

قانون منع به کارگیری بازنشستگان

ثبت نظرات
captcha