قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۴۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ خطاب به رهبران جهان: این وضعیت مضحک نمی تواند ادامه یابد!

دونالد ترامپ می گوید در جریان سفر به فرانسه به رهبران جهان گفته است در بحث تجارت و هزینه های نظامی باید با ایالات متحده رفتار منصفانه ای داشته باشند.

ترامپ خطاب به رهبران جهان: این وضعیت مضحک نمی تواند ادامه یابد!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: تازه از فرانسه بازگشته ام و دستاوردهای زیادی در دیدارم با رهبران جهان حاصل شد. هرگز آسان نیست که این حقیقت را مطرح کنیم که باید با آمریکا رفتار منصفانه ای داشت، که اینطور نبوده است، هم در بحث نظامی و هم تجاری.

ترامپ ادامه داد: ما بخش بزرگی از هزینه ها برای حفاظت نظامی از سایر کشورها را پرداخت می کنیم، صدها میلیارد دلار. صدها میلیارد دلار هم در تعامل با همین کشورها در حوزه تجاری از دست می دهیم. به آنها گفته ام که این وضعیت نمی تواند ادامه یابد. اکنون و همیشه، رفتار غیر منصفانه مضحکی در قبال ایالات متحده بوده است.

او افزود به سایر کشورها گفته است که یا باید به ایالات متحده آمریکا پول پرداخت کنند یا خودشان از خودشان محافظت کنند. ترامپ نوشت: پول های هنگفتی صرف حفاظت از دیگر کشورها می شود و ما چیز جز کسری تجاری و ضرر به دست نیاوردیم. الان زمان آن است که این کشورهای بسیار ثروتمند به آمریکا بابت محافظت ارتش پول بدهند یا خودشان کار حفاظت را انجام دهند... تجارت هم باید آزاد و منصفانه باشد!

هنوز مشخص نیست که دونالد ترامپ چگونه بحث تجارت و هزینه های نظامی را مرتبط کرده است. ترامپ اول هفته به فرانسه رفت تا در مراسم یادبود پایان جنگ جهانی اول شرکت کند. پس از اینکه او به بهانه آب و هوای بارانی از شرکت در مراسم ادای احترام به سربازان آمریکایی کشته شده در فرانسه شانه خالی کرد، هدف انتقادات شدیدی قرار گرفت.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم در سخنرانی خودش در طاق نصرت پاریس "ناسیونالیسم" را "خیانتی به میهن پرستی" دانست. این سخنان انتقادی آشکار از دونالد ترامپ بود که ماه گذشته خود را فردی "ناسیونالیست" معرفی کرد نه "گلوبالیست".

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

دونالد ترامپ

،

رهبران جهان

ثبت نظرات
captcha