قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۳۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چهار راه برای رهایی از کمردرد

کمردرد یک مشکل رایج در بین افراد است که با چند راهکار می توان از درد آن خلاص شد.

چهار راه برای رهایی از کمردرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کمردرد یک مشکل رایج است که می تواند بر روی افراد در هر سنی تاثیرگذار باشد.

براساس گزارش «مدیکال دیلی»، درد کمر در نتیجه آسیب دیدگی می تواند به علت عادت های روزمره باشد که در اینجا با 4 راهنمایی تخصصی برای رهایی از کمردرد آشنا خواهید شد.

1-عضلات خود را بیشتر بکشید

کمر درد اغلب به دلیل طرز ایستادن و حالت بدن شما اتفاق می افتد، خصوصا اگر شما ساعت های زیادی بیش از اندازه قوز کرده باشید.

برای رهایی از کمر درد سعی کنید حالت بدن خود را تغییر داده و مفاصل و ماهیچه های خود را با برخی حرکات به کار گیرید.

اگر شما به مدت طولانی در پشت یک میز می نشینید، در تمام طول روز ورزش های ساده را انجام دهید. چیزی شبیه به یک کشش دست بسته از پشت می تواند تفاوتی را ایجاد کند.

2-موقعیت خواب یا تشک خود را تغییر دهید

کارشناسان اشاره کردند که خوابیدن به پهلو می تواند به کمردرد کمک کرده و ستون فقرات شما را در یک وضعیت ایده آلی قرار دهد. به افرادی که مستعد کمردرد هستند توصیه می شود تا از خوابیدن بر روی شکم یا به حالت جنینی اجتناب کنند.

در برخی موارد ممکن است کمردرد در نوع تشکی که استفاده می کنید خلاصه شود. تشک های نرم و سفت هر کدام اثرات متنوعی را در افراد دارند بنابراین با یک آزمون و خطا تشک مناسب و عالی خود را پیدا کنید.

3- استفاده از کیف مناسب

کوله پشتی ها اغلب زیبا و راحت به نظر می رسند اما اگر شما وسایل زیادی را به صورت روزانه با آن حمل کنید دچار مشکل می شوید و نیاز به تعویض کوله پشتی تان دارید. البته با گرفتن دو بند کوله پشتی، وزن آن کاهش پیدا کرده و در هر دو شانه تقسیم می شود.

طبق گفته «ناتالی لویتز» مدیرکل بالینی فیزیوتراپی حرفه ای در نیویورک سیتی؛ استفاده از کوله پشتی نامناسب می تواند منجر به کمردرد، درد شانه و حتی سردرد شود.

وی افزود: گرفتن کوله پشتی با یک طرف منجر به عدم توازن در شانه ها و ستون فقرات می شود، این عدم توازن می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی از جمله تغییر در نوع راه رفتن شود.

4-استفاده از بالشتک های گرم یا کیسه های یخ

آیا شما کنجکاو هستید که کدامیک از این دو را باید استفاده کنید؟ قاعده کلی این است که شما باید به نوع درد خود توجه کنید. اگر کمردرد شما در نتیجه یک صدمه باشد، توصیه شده که برای کمک به التهاب و ورم از کیسه های یخ استفاده کنید.

اگر آنچه که شما تجربه می کنید با سفتی و درد همراه باشد باید بالشتک های گرم را انتخاب کنید. گرما جریان خون را در نواحی مورد نظر بیشتر می کند و سفتی و درد را کاهش می دهد بنابراین شما احساس می کنید می توانید کمی راحت تر حرکت کنید.

انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

کمردرد

،

ورزش های ساده

،

خوابیدن به پهلو

ثبت نظرات
captcha