پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۳۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار رئیس جمهور عراق با ولی عهد ابوظبی

رئیس جمهور عراق که به امارات سفر کرده است با ولی عهد ابوظبی دیدار و درباره تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

دیدار رئیس جمهور عراق با ولی عهد ابوظبی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،«برهم صالح» رئیس جمهور عراق امروز دوشنبه پس از ترک کویت، به امارات رفت و با «محمد بن زاید آل نهیان» ولی عهد ابوظبی دیدار کرد.

خبرگزاری امارات (وام) با اعلام این خبر گزارش کرد که رئیس جمهور عراق به محض ورود به کاخ ابوظبی مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

صالح و بن زاید در این دیدار توسعه روابط دو کشور در زمینه های مختلف را بررسی و بر تمایل خود برای گسترش این روابط تأکید کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری عراق (واع)، صالح بر تمایل کشورش برای توسعه روابط با همه کشورهای جهان از جمله همسایگان و کشورهای عربی تأکید کرد و گفت که نخستین سفر دوره ای وی به کشورهای حاشیه خلیج (فارس) حاوی این پیام است که عراق نگاه ویژه ای به روابط با این کشورها دارد.

وی افزود که روابط بین عراق و امارات از اهمیت زیادی برخوردار است و بغداد به توسعه روابط خود با امارات در تمامی زمینه ها تمایل دارد.

 

رئیس جمهور عراق همچنین از مواضع امارات در حمایت از عراق در تمامی سطوح، طی سال های گذشته قدردانی کرد.

ولی عهد ابوظبی نیز حمایت امارات از روابط بین دو کشور و ارتقای این روابط به خصوص در عرصه های اقتصادی،توسعه ای و سرمایه گذاری را مورد تأکید قرار داد.

وی از آمادگی امارات برای حمایت از عراق در مرحله پساداعش و کمک به بازسازی شهرها و مناطق جنگ زده خبر داد.

دو طرف همچنین همکاری و تشریک مساعی جامعه جهانی برای مقابله با آفت تروریسم و افراطی گری که تهدیدی برای امنیت کشورها، ثبات آنها و حیات ملت هاست، ضروری برشمردند و گفتند که این امر توقف حمایت مالی از گروه های تروریستی و عدم تجهیز سلاح آنها را می طلبد.

منبع؛ خبرگزاری فارس

منبع فارس
کلید واژه :

امارات

،

عراق

،

نفت

،

تروریسم

ثبت نظرات
captcha