پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

کارمندان دولت مشمول سبد حمایتی دولت می شوند/ بررسی آثار اقتصادی بازار در شورای عالی کار

وزیر رفاه آخرین جزئیات سبد حمایتی دولت را تشریح کرد و گفت: این بسته ها در چند نوبت توزیع خواهند شد.

کارمندان دولت مشمول سبد حمایتی دولت می شوند/ بررسی آثار اقتصادی بازار در شورای عالی کار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه وزیر رفاه گفت: کارگران بخش وسیعی از جامعه هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و طیف عظیمی از زنان خوب و ارزشمند کشور تحت عنوان زنان سرپرست خانوار شناخته می شوند و قریب به سه میلیون نفر هستند.

وی افزود: در شرایطی که امروز اداره زندگی در طبقات متوسط با درآمد ثابت کار دشواری است، این زنان بار تکفل جامعه را به دوش می کشند و حتما باید برنامه ریزی هایی برای آنها داشته باشیم.

وزیر رفاه با بیان اینکه در شرایط تحریم باید اشتغال موجود را صیانت کنیم گفت: اگر سیاست گذاری های اقتصادی اصلاح و تولید فقر متوقف نشود با مشکل مواجه می شویم. سیاست اقتصادی حامی تولید باید در شرایط تحریم محکمتر و با شدت بیشتری دنبال شود.

وی به ارائه توضیحاتی درباره بسته حمایتی پرداخت و گفت: کار مشترکی با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمایت مالی از اقشار با درآمد ثابت است و هم حمایت کالایی با حداقل های ممکن از مجموعه این اقشار در چند نوبت صورت گیرد.

شریعتمداری ادامه داد: در قدم اول ظرف این هفته تمام تحت پوشش های نهادهای حمایتی در دستور کارند که از این امکان مطابق 14 نوبتی که قبلا استفاده کرده بودند با جدول جدید که بین 100 تا 300 هزار تومان برای خانوار یک تا پنج نفره را فراهم مرده بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه این بسته حمایتی، کالایی است اظهار کرد: لیست کالاهای متنوعی است که دست خانواده ها را در انتخاب باز می گذارد. در قدم دوم یک برنامه داریم که به زودی یا همراه با حقوق این ماه یا زودتر توسط دولت یا وزارت اقتصاد عمل می شود و پرداخت به کارمندان دولت در بخش های مختلف است و به صورت نقدی پرداخت می شود.

شریعتمداری ادامه داد: سایر گروه های با درآمد کمتر که جزو اقشار حمایت شده تحت پوشش نهادهای نیستند گروه سوم اند که دو هفته بعد از اجرای طرح در دور اول اجرا می شود.

وی در پاسخ به اینکه قبلاً گفته شده بود افراد زیر 3 میلیون تومان حقوق مشمول می شوند، گفت: خطی در مجلس مشخص شده بود و سازمان برنامه آن خط را در تنظیم این میزان ریالی مورد استفاده قرار داده است. همه آنهایی که از حقوق دولت بهره مند می شوند و بیمه شدگان و بازنشستگان و سایر گروه ها شناسایی شده اند.

وزیر رفاه درباره دستور کار تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز سه شنبه گفت: آثار شرایط اقتصادی موجود را بر بازار کار در دستور جلسه قرار دادیم که با شرکای اجتماعی در این مورد گفت وگو می کنیم.

انتهای پیام
 

منبع فارس
کلید واژه :

سبد حمایتی دولت

،

محمد شریعتمداری

ثبت نظرات
captcha