پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۳۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زنان آمدند جو آزادی عالی شد

روزنامه ایران طی گزارشی از نظر ورزشکاران و چهره ها درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا و حضور بانوان برای تماشای بازی منتشر کرده است.

زنان آمدند جو آزادی عالی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پرسپولیس در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل کاشیما آنتلرز به گل نرسید و با توجه به شکست 2 بر صفر در بازی رفت، از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند و تیم ژاپنی جام قهرمانی را بالای سر برد. با این حال، یک روز باشکوه با حضور حدود 100 هزار هوادار مشتاق که از سراسر ایران به ورزشگاه آزادی رفته بودند، رقم خورد. هوادارانی که در میان آنها زنان علاقه مند به فوتبال نیز حضور داشتند و در کنار تماشاگران مرد، تماشای بازی فینال را از نزدیک تجربه کردند. موضوعی که بازتاب های زیادی داشت و جیانی اینفانتینو رئیس فیفا و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا که در ورزشگاه حضور داشتند، به تمجید از این موضوع پرداختند و از اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به دلیل رخ دادن این اتفاق تشکر کردند. با این حال، بازی پرسپولیس و کاشیما از آن دست دیدارهایی بود که می توان آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. این موضوع باعث شد خبرنگار «ایران» با تعدادی از پیشکسوتان پرسپولیس، ورزشکاران و کسانی که به نوعی با این بازی در ارتباط بودند، گفت وگویی انجام دهد.
حضور برای عموم خانم ها آزاد شود
محمد پنجعلی، کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس که خودش سابقه بازی در فینال جام درجام باشگاه های آسیا برابر نیسان ژاپن را در ورزشگاه آزادی دارد، درخصوص بازی سرخپوشان پایتخت برابر کاشیما گفت: «پرسپولیس با بضاعت و شرایطی که داشت در این مسابقه به میدان رفت و در نهایت به نایب قهرمانی آسیا رسید که به نظرم کمتر از قهرمانی نیست. حریفان پرسپولیس در این رقابت ها تا بن دندان مسلح بودند ولی ما حتی روی نیمکت هم بازیکن نداشتیم. با این حال، بچه ها تلاش زیادی انجام دادند و خودشان را تا فینال رساندند. جو ورزشگاه به قدری خوب بود که تماشاگران پس از بازی هم تیم را بخوبی تشویق کردند.» واکنش پنجعلی به حضور زنان در ورزشگاه آزادی چنین است: «این حضور بانوان خیلی خوب بود و امیدوارم روزی فرا برسد که این حضور برای عموم آزاد شود و هر کسی که دوست داشت، به ورزشگاه برود. واقعاً چه ایرادی دارد؟ این موضوع از لحاظ فرهنگی خیلی به جو ورزشگاه های ایران کمک می کند و در این بازی هم دیدید که چقدر فضای ورزشگاه عالی بود.»
زمان تشییع هادی به ورزشگاه رفتم!
معصومه ابراهیم پور، همسر هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس که از تلویزیون این بازی را تماشا کرده، می گوید: «پرسپولیسی بودن و در کل هوادار بودن خیلی حس خوبی است. ما در طول بازی خیلی استرس داشتیم. هانی که اصلاً روی هوا بود. کمی هم تلویزیون منزل ما مشکل پیدا کرده بود که باعث شد او به خانه همسایه برود و بازی را ببیند.» وی ادامه داد: «من معمولاً سعی می کنم که شب ها که خلوت تر است، به سر مزار هادی بروم اما وقتی شب قبل از بازی به آنجا رفتم، دیدم که هواداران هستند و دارند سر مزار فاتحه می خوانند. مطمئناً روح هادی هم از بازی هم تیمی هایش شاد شده.» همسر نوروزی درباره حضور خانم ها در ورزشگاه آزادی هم چنین نظر داد: «حضور بانوان در ورزشگاه خیلی خوب بود و باعث می شود که فرهنگ ورزشگاه تغییر کند. وقتی خانم ها به استادیوم می آیند، توهین از بین می رود. چون همه می دانند که ناموس شان در ورزشگاه است و حرفی نمی زنند که بد باشد.» وی که اولین بار برای مراسم تشییع همسرش پا به ورزشگاه آزادی گذاشته بود، احساس خود را اینطور بیان کرد: «واقعاً آن روز عذاب آورترین روز زندگی ام بود. من 10 سال همسر هادی بودم اما حتی یک بار هم نتوانستم از نزدیک بازی او را در ورزشگاه ببینم. حالا هم وقتی دوباره به استادیوم می روم که هانی بزرگ شده باشد و پیراهن شماره 24 پدرش را پوشیده باشد.»
با خانم ها اتفاق بدی نیفتاد
شاهین ایزدیار، دارنده 6 مدال طلا و یک نقره بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا در رشته شنا که یکی از هواداران سرسخت پرسپولیس است، همانند بازی با السد، در این بازی هم به استادیوم آزادی رفت تا از تیم محبوبش در فینال حمایت کند. وی در این خصوص گفت: «من بازی قبل را در VIP تماشا کردم اما چون در این بازی مقامات آمده بودند، بازی را روی سکوها و کنار مردم دیدم. فکر می کنم تاحدودی توقعات از تیم بالا رفته بود اما بچه ها با دست بسته بهترین نتایج را کسب کردند.» ایزدیار به حضور خانم ها در ورزشگاه اشاره کرد: «خیلی خوب بود و امیدوارم که تداوم داشته باشد. همه دیدند که هیچ اتفاقی هم نیفتاد و خانم ها کنار آقایان بازی را دیدند و تیم را تشویق کردند و مطمئناً حضور آنها خیلی به جو ورزشگاه کمک می کند.»
آرزوی فغانی برای خانم ها
علیرضا فغانی، داور بین المللی ایران یکی از کسانی بود که قبل از بازی فینال با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کرد. وی در این خصوص گفت: «به هتل رفته بودم تا با آقای هانی بالان نایب رئیس کمیته داوران AFC و عضو کمیته داوران فیفا دیدار کنم که آنجا آقای شیخ سلمان را هم دیدم و با هم احوالپرسی کردیم.» وی درباره قضاوت احمد ابوبکر الکاف، داور عمانی بازی برگشت فینال چنین نظر داد: «من به عنوان یک داور فعال در فوتبال، اجازه ندارم درباره داور دیگری صحبت کنم و باید کارشناسان داوری نظر دهند اما در کل همه چیز خوب بود غیر از نتیجه که به سود نماینده کشورمان رقم نخورد. با این حال، همه چیز در بازی فینال خوب بود و همه مسئولان عالی رتبه فوتبال جهان دیدند که ایران هم توانایی برگزاری بازی هایی در چنین سطحی را دارد و باید تدابیری اندیشیده شود تا با بهتر کردن امکانات، بتوانیم میزبان مسابقات مهم باشیم.»
فغانی درباره جو ورزشگاه آزادی و حضور خانم ها در این بازی هم ابراز رضایت کرد: «من که بازی را از تلویزیون دیدم ولی خدا را شکر جو ورزشگاه خیلی خوب بود و روز بزرگی برای فوتبال ایران رقم خورد. درباره خانم ها هم باید بگویم همه دیدند که مشکلی به وجود نیامد و با وجود محدودیت هایی که وجود دارد، خانم ها آمدند و خیلی راحت بازی را تماشا کردند و امیدوارم فضایی به وجود بیاید که تماشای بازی در دیدارهای بعدی هم برای خانم ها قابل دسترس باشد.»
بالاخره دخترانم به ورزشگاه رفتند
محمود خوردبین، سرپرست سابق پرسپولیس هم یکی از کسانی بود که این دیدار را از نزدیک و در کنار دوست و هم تیمی قدیمی اش علی پروین تماشا کرد. وی در این خصوص گفت: «خیلی حس خوبی بود که این بازی را در کنار هواداران و علی آقا تماشا کردم. تماشاگران خیلی التهاب داشتند که تیم گل بزند ولی کاشیما کاملاً دفاع می کرد و اجازه نداد دروازه اش باز شود. البته تماشاگران خیلی خوب تیم را تشویق کردند و صدای بوق ها در لحظاتی روی بچه های خود ما هم تأثیر گذاشته بود.» وی درباره حضور خانم ها در ورزشگاه هم چنین صحبت کرد: «کار بسیار قشنگی بود که اجازه دادند خانم ها به ورزشگاه بیایند و بازی را ببینند. امیدوارم باز هم این اتفاق بیفتد و خانم ها خودشان بتوانند راحت بلیت تهیه کنند و به ورزشگاه بیایند. وقتی آنها به ورزشگاه آمدند، یک کلمه حرف بی ادبی از دهان تماشاگران بیرون نیامد و این خیلی خوب بود.» خوردبین که دخترانش هم به ورزشگاه رفته بودند، در این خصوص چنین واکنشی داشت: «بالاخره و پس از سال ها که از حضور من در فوتبال می گذرد، دختران من هم یک بازی فرصت پیدا کردند که بازی تیم محبوب شان را در ورزشگاه ببینند. آنها از این موضوع خیلی خوشحال بودند که این موضوع باعث شادی ما هم شد.»
انتهای پیام

منبع ایرنا
کلید واژه :

زنان

،

فینال لیگ قهرمانان آسیا

،

حضور زنان در ورزشگاه آزادی

ثبت نظرات
captcha