قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۳۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ورزش منظم باعث بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی می شود

یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: ورزش منظم باعث بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی می شود.

ورزش منظم باعث بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر وحید ولی پوری اظهار کرد: هر زن در طول زندگی و طی مراحل رشد خود، تغییرات مختلفی را پشت سر می گذارند.

وی افزود: این تغییرات مانند حلقه های زنجیر به هم پیوسته اند و گذر فرد از مرحله ای به مرحله ای دیگر می تواند سلامت روانی و جسمانی او را تحت تأثیر قرار دهد.

ولی پوری ادامه داد: دوره قاعدگی به عنوان یکی از تغییرات زندگی زنان، یک پدیده ریست شناختی و روند طبیعی است و باید عاری از ناراحتی های آزار دهنده باشد ولی در بیشتر زنان با علائم ناراحت کننده همراه است.

این مدرس دانشگاه یادآور شد: سندروم پیش از قاعدگی میلیون ها زن را درگیر کرده و به عنوان یکی از مهم ترین بیماری های زنان شناخته  شده است.

وی خاطرنشان کرد: علائم این سندروم را که یک اختلال روانی-عصبی-درون ریز بوده و پارامترهای بیولوژیک، روانی و اجتماعی در آن نقش دارند به دو دسته علائم جسمی و روانی تقسیم می شوند.

ولی پوری گفت: از علائم جسمی و می تواند به سردرد، نفخ، درد مفاصل و عضلات، خستگی، تشنگی، کمبود انرژی و تغییر در اشتها اشاره کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: پژوهش های مختلف نشان داده اند که ورزش منظم باعث بهبود علائم جسمانی و روانی-رفتاری سندروم پیش از قاعدگی می شود.


انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

علائم سندروم پیش از قاعدگی

،

دکترای فیزیولوژی ورزشی

،

دکتر وحید ولی پوری

ثبت نظرات
captcha