قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۲۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیروهای مقاومت عراق به یمن اعزام می شوند/ ائتلاف مقاومت به دنبال حمایت از انصارالله

جنبش عصائب اهل الحق، از گروه های حشد شعبی عراق تهدید کرد که گروه هایی از جوانان داوطلب برای دفاع از ملت یمن در برابر ائتلاف سعودی تشکیل خواهد داد.

نیروهای مقاومت عراق به یمن اعزام می شوند/ ائتلاف مقاومت به دنبال حمایت از انصارالله

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روسیاالیوم، عدی عواد، نماینده فراکسیون "صادقون" وابسته به جنبش "عصائب اهل الحق" در پارلمان عراق است، تهدید کرد که این جنبش گروه هایی متشکل از جوانان داوطلب برای دفاع از غیرنظامیان یمن در برابر نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان تشکیل خواهد داد.

وی در ادامه افزود: اقداماتی از سوی اعضای پارلمان عراق برای درخواست از دادگاه های بین المللی به منظور اتخاذ تدابیر قانونی علیه کشورهایی که در یمن جنایات ضد بشری مرتکب می شوند، انجام می شود.

عواد همچنین تاکید کرد: هرگونه حمله توسط نیروهای این کشورها که منجر به کشته شدن غیرنظامیان می شود به کارنامه خونین نیروهای ائتلاف عربی اضافه می شود.

وی تصریح کرد: سازمان های بین المللی باید از تمامی راه ها و از طریق دادگاه های بین المللی برای توقف جنگ و مجازات نیروهای ائتلاف متجاوز عربی که باعث کشته شدن غیرنظامیان بی گناه در یمن به ویژه کودکان می شود، اقداماتی را اتخاذ کنند.

نماینده جنبش "عصائب اهل الحق" ائتلاف عربی را به ارتکاب جنایات علیه بشریت در حق کودکان یمنی متهم کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که اگر مجبور شوند گروه های متشکل از جوانان داوطلب برای دفاع از غیرنظامیان یمن در برابر نیروهای ائتلاف متجاوز عربی تشکیل خواهند داد.

در مقابل، اثیل النجیفی، از سیاستمداران سنی عراق نسبت به اعزام نیروهای عراقی برای جنگ در صفوف نیروهای انصارالله یمن هشدار داد و از دولت عراق خواست تا به منظور ممانعت از اعزام شهروندان عراقی به یمن اقداماتی را اتخاذ کند.

این اظهارات همزمان با درگیری های دایر در "الحدیده" و "صعده" ایراد شده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

جنبش عصائب اهل الحق

،

حشد شعبی عراق

،

اعزام نیرو به یمن

ثبت نظرات
captcha