پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۲۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سایه مرگ بر سر پناهندگان به اروپا

تاکنون هزاران نفر از زنان، مردان و کودکانی که برای فرار از جنگ افروزی گروههای تروریستی قصد فرار به سمت کشورهای اروپایی را داشته اند؛ قبل از رسیدن به مقاصد خود ؛ قربانی حوادث گوناگون شده اند.

سایه مرگ بر سر پناهندگان به اروپا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جنگ افروزی گروههای تروریستی در سایه حمایت غرب در کشورهای مختلف جهان از جمله در سوریه ؛ عراق ؛ افغانستان، یمن ، لیبی و دیگر کشورهای آفریقایی باعث سیل مهاجران بخصوص زنان و کودکان پناهجو شده به سمت کشورهای اروپایی شده است.
اداره آمار و گارد ساحلی یونان گزارش کرده است که هر روز اجساد شماری از پناهجویانی که به علت تخریب خانه هایشان توسط گروه های تروریستی؛ مجبور به ترک خانه هایشان شده اند را در دریای مدیترانه و یا در راه گذر بسوی یونان کشف می کند.
سامانه خبری " پرونیوز" یونان در این باره نوشت : مرز " اوره " واقع در شمال یونان با کشور ترکیه ؛ در روزهای اخیر به محل عبور پناهجویانی مبدل شده که تلاش می کنند از این مسیر وارد یونان شوند.
در همین حال گارد ساحلی یونان نیز گزارش کرد که در یک هفته گذشته اجساد حدود یکصد پناهجو که برای رهایی ازخشم و تنفر گروه های تروریستی ، مجبور به ترک خانه های خود شده و در مسیر یافتن زندگی بهتری قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی و بخصوص یونان را داشته اند از دریای اژه بیرون کشیده است .
ترکیه نیز برای رهایی از این مشکل که حداقل خود بخشی از آن را بوجود آورده است، روی حرکت پناهجویان از سواحل این کشور به دیگر کشورها چشم می بندد و یا بعضاً حرکت آنان را تسهیل می کند که در این اواخر با اعتراض شدید اتحادیه اروپا روبرو گردیده است.
یونان بارها ترکیه را متهم به عدم همکاری برای جلوگیری از ورود پناهجویان کرده و از اتحادیه اروپا خواسته که آنکارا را به عمل به تعهدات خود در قبال جلوگیری از ورود مهاجران به کشورهای اروپایی بنماید.
در همین حال رسانه های خبری یونان روز شنبه گزارش دادند : تعداد 3640 کودک بدون سرپرست و همراه در کمپ های یونان ساکن هستند که با مشکلات عدیده ای از جمله سوء استفاده جنسی دست و پنجه نرم می کنند.
براساس گزارش رسانه های خبری یونان حتی در آتن نیز کودکان خردسال پناهجو مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند و عده ای از آنان نیز برای زنده ماندن؛ خود را تسلیم سواستفاده کنندگان جنسی قرار می دهند.
یونسکو روز گذشته در این باره اعلام کرد : تعداد 33 هزار کودک پناهجوی بی سرپرست طی سال گذشته وارد کشورهای اروپایی از جمله یونان، بلغارستان، اسپانیا و ایتالیا شده اند که در وضعیت فاجعه آمیزی قرار دارند و تعدادی از آنان نیز طعمه سوداگران جنسی شده اند.
براساس گزارش کمیسیون شورای امنیت سازمان ملل متحد در امر مهاجران ؛ تعداد 4 میلیون نفر از شهروندان جنگ زده سوریه و بعضی از کشورها که جنگ نیابتی غرب در آنها در جریان است ؛ به علت حملات گروه های تروریستی و افراطی به خانه و کاشانه هایشان، مجبور به ترک وطن گشته طی دو سال اخیر گشته و هر روز بر تعداد این پناهجویان افزوده می شود.
گرچه رسانه های غربی پس از گذر حدود شش سال از آغاز جنگ نیابتی غرب در کشورهای سوریه و دیگر کشورهای منطقه تا کنون هیچ اشاره ای به علل مهاجرت شهروندان کشورهای جنگ زده نمی کنند و فقط اخبار و گزارشات خود را به سیل مهاجران از دیگر کشور ها بسوی کشورهای اروپایی متمرکز کرده اند، ولی واقعیت این است که جنگ افروزی غرب به سرکردگی آمریکا با به راه انداختن گروه های تروریستی و افراطی که به تخریب خانه و کاشانه مردم درکشورهای سوریه،عراق، افغانستان، یمن ولیبی اشتغال دارند، عامل اصلی مهاجرت اجباری شهروندان این کشورها برای نجات جان خود و فرزندانشان است .
جنگ نیابتی غرب با ارایه تسلیحات، کمک های مالی و آموزش های نظامی به گروه های تروریستی و بکار گیری آنان در راستای تامین منافع و سلطه گری خود علاوه برتخریب و نابودی تاسیسات زیر بنایی تعدادی از کشورهای منطقه باعث گردیده که هر روز تعداد زیادی از شهروندان این کشورها برای نجات جان خود و فرار از خشم افراط گرایان و تکفیری ها، بسوی کشورهای همجوار و کشورهای اروپایی، با تحمل مشقات فراوانی سفر کنند.
رسانه ها بارها از مشکلات پناهجویان در کمپ ها و بخصوص کمپ " مانرو" واقع در جنوب و شرقی یونان ، گزارش های مختلفی منتشر کرده اند و کمیسیون اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل متحد بارها به یونان اعتراض و خواستار بهبود وضع زندگی پناهجویان شده اند.
در این کمپ ها حتی سرویس های بهداشتی کافی، خدمات درمانی و تغذیه کافی وجود ندارد .
در همین حال رسانه های خبری یونان نیز گزارش داده اند که دولت قادر به تامین امنیت و زندگی مناسبی برای پناهجویان در کمپ ها نمی باشد زیرا ازدحام پناهجویان و ورود بی پایان آنان به جزایر یونان باعث گردید که در بعضی از جزایر این کشور تعداد پناهجویان از جمعیت این جزایر فراتر برود و ساکنین بومی این جزایر با اعتراض به مسئولین، خواستار ارایه خدمات بیشتر به پناهجویان و انتقال سریع آنان به شهر های بزرگ کشور شده اند.
سیل مهاجران باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای کشورهای اروپایی و بخصوص کشورهای جنوبی عضو اتحادیه اروپا همچون یونان، ایتالیا، اسپانیا و تعدادی از کشورهای اروپای شرقی شده است که رفته رفته عمق اروپای غربی را نیز در برگرفته و به همین دلیل سران اتحادیه اروپا در این اواخر تلاش هایی برای حل بحران سوریه و حتی مطرح کردن ضرورت خاتمه جنگ دراین کشور انجام داده اند.
در همین حال با اشکار شدن پایان حرکت های تروریستی و تکفیری در کشور سوریه ؛ اروپا نگران بازگشت آندسته از شهروندان خود است که در جمع گروه های تروریستی در سوریه بسر می برند .
انتهای پیام 

منبع ایرنا

منبع ایرنا
کلید واژه :

سایه مرگ

،

پناهندگان به اروپا

،

گروههای تروریستی

،

کشورهای اروپایی

ثبت نظرات
captcha