قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
بانک ملی محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۱۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو اتاق بازرگانی بین الملل؛

اسامی بانک های مشمول تحریم سوئیفت تا فردا منتشر می شود

عضو هیات رئیسه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل با بیان اینکه اسامی بانک های مشمول تحریم سوئیفت فردا منتشر می شود، گفت: عزم اروپا برای ایجاد سیستم تامین مالی مستقل از آمریکا مشهود است.

اسامی بانک های مشمول تحریم سوئیفت تا فردا منتشر می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، سیدحسین سلیمی، با اشاره به اینکه فعلاً محدودیتی برای دسترسی بانک های ایرانی به سوئیفت اعمال نشده است، گفت: فردا آخرین مهلت خزانه داری آمریکا برای قطع دسترسی بانک های ایرانی به سوئیفت است و گفته شده سوئیفت امروز یا فردا اسامی بانک هایی که ارتباطشان با این شبکه قطع می شود را اعلام می کند.

عضو هیات رئیسه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل، افزود: در روزهای اخیر خبرهای زیادی درباره تحریم سوئیفت و مستثنا شدن برخی از بانک های ایرانی از این تحریم ها در سایت های مختلف منتشر شده است اما ریشه این خبرها موثق و تائید شده نیست و نمی توان به آنها اتکا کرد.

این کارشناس بانکی ادامه داد: موثق ترین خبری که در این حوزه منتشر شده این است که فردا آخرین مهلت خزانه داری آمریکا برای قطع سوئیفت بانک های ایرانی است و سوئیفت نهایتاً تا فردا اسامی بانک های ایرانی که قرار است دسترسی آنها قطع شود را منتشر می کند.

سلیمی درباره برقرار ماندن ارتباط بانکی های ایرانی با سوئیفت برای انجام مبادلات مربوط به حوزه غذا و دارو نیز گفت: در دوره قبلی تحریم ها نیز دسترسی تعداد محدودی از بانک های ایرانی برای بحث خرید دارو و کالاهای اساسی باز مانده بود اما امسال هنوز اسامی این بانک ها منتشر نشده است.

وی با اشاره به شایعاتی که درباره اسامی بانک های مجاز به نقل وانتقال ارز غذا و دارو منتشر می شود، اظهار کرد: گفته می شود سوابق بانک هایی که در دوره قبلی تحریم از سوئیفت استفاده می کردند بررسی می شود و در صورت تائید در این دوره نیز اجازه دسترسی به سوئیفت به آنها داده می شود اما بانک های جدیدی نیز از دوره قبلی تحریم تاکنون ایجاد شده اند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: به نظر می رسد در دوره جدید تحریم ها بانک هایی که به زعم آمریکا در سال های اخیر مقررات پولی و بانکی را رعایت نکرده اند در لیست تحریم قرار بگیرند و حتی اجازه مبادلات ارز غذا و دارو هم به آنها داده نشود اما هر بحثی دراین باره تا فردا که اسامی بانک ها اعلام می شود، بی نتیجه و فاقد اعتبار است.

به گفته سلیمی فعلاً دسترسی بانک های ایرانی به سوئیفت برقرار است و هنوز در این حوزه محدودیتی اعمال نشده است.

کلید واژه :

تحریم سوئیفت

،

بانک های ایرانی

،

تحریم ها

ثبت نظرات
captcha