پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاراته قهرمانی جهان؛

کومیته تیمی مردان ایران با اقتدار فینالیست شد

کومیته تیمی مردان ایران با از پیش رو برداشتن حریفان خود با اقتدار و برای سومین دوره متوالی به فینال مسابقات کاراته قهرمانی جهان راه یافت.

کومیته تیمی مردان ایران با اقتدار فینالیست شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بیست و چهارمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان از سه شنبه به میزبانی اسپانیا و در شهر مادرید آغاز شد و تا یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
در این پیکارها، هزار و 117 کاراته کا از 140 کشور حضور دارند. این مسابقات دارای بالاترین امتیاز رنکینگ جهانی کاراته برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است.
تیم ایران در 2 بخش کاتا و کومیته مردان و زنان در رقابت های فوق حضور یافته است که امروز کومیته تیمی مردان و زنان ایران به مصاف حریفان رفته ند.
در بخش مردان، کومیته تیمی ایران که قهرمان 2 دوره گذشته این رقابت ها محسوب می شود، پس از استراحت در دور نخست به مصاف ارمنستان رفت و سه بر صفر پیروز شد. «صالح اباذری»، «مهدای خدابخشی» و «علی اصغر آسیابری» پیروزی های تیم ایران را به دست آوردند.
شاگردان «شهرام هروی» در ادامه برابر سنگال نیز به پیروزی 3 بر یک رسیدند که در این دیدار پورشیب، خدابخشی و گنج زاده به پیروزی رسیدند و اباذری نتیجه را واگذار کرد.
ایران که قهرمانی جهان را یدک می کشد سپس برابر اردن صف آرایی کرد و 3 بر یک برنده شد تا راهی نیمه نهایی شود.
خدابخشی، عسکری و پورشیب برنده از تاتامی خارج شدند و اباذری در این دیدار مغلوب شد.
تیم ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم قدرتمند ایتالیا که ستاره ای چون «لویجی بوسا» را در ترکیب دارد، قرار گرفت و مقتدرانه به پیروزی سه بر صفر رسید.
عسکری، آسیابری و پورشیب در این دیدار پیروز شدند و مسیر رسیدن تیم ایران به فینال را هموار کردند.
با این اوصاف کومیته تیمی مردان ایران روز یکشنبه در دیدار نهایی و برای کسب مدال طلا با ترکیه روبرو می شود.
ترکیه تیم های مطرحی چون ژاپن و جمهوری آذربایجان را در مراحل قبلی شکست داده است.
از ساعتی دیگر، کومیته تیمی زنان ایران به مصاف هلند می رود. ایران روز گذشته و در دور نخست برابر سنگال به برتری دست یافت.
رقابت های رده بندی و فینال بخش های مختلف کاتا و تمامی اوزان کومیته، فردا (شنبه) و رقابت های رده بندی و فینال کومیته تیمی مردان و زنان روز یکشنبه برگزار می شود و کاتای تیمی مردان ایران هم برای رسیدن به مدال برنز برابر تیم قدرتمند ترکیه به اجرای کاتا می پردازد.
در بخش انفرادی، «سجاد گنج زاده» و «بهمن عسکری» در فینال برای کسب مدال طلا و «هامون درفشی پور»، «ذبیح الله پورشیب» و «سارا بهمنیار» در رقابت رده بندی برای رسیدن به مدال برنز تلاش می کنند.

انتهای پیام 

منبع ایرنا
کلید واژه :

فینال مسابقات کاراته قهرمانی جهان

،

المپیک

،

کومیته تیمی ایران

ثبت نظرات
captcha