قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۱۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس به دنبال سازوکاری برای کاهش زندانیان مهریه است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: ما به دنبال راهکاری هستیم که مهریه، متناسب با دارایی های افراد تعیین شود و از سوی دیگر تعداد زندانیان مهریه کاهش پیدا کند.

مجلس به دنبال سازوکاری برای کاهش زندانیان مهریه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یحیی کمالی پور با اشاره به بررسی طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها و لایحه قضازدایی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: متاسفانه آمار زندانیان روز به روز بیشتر می شود که کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به دنبال حل قانونی این معضل است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: ما به دنبال سازوکارهای هستیم تا بتوانیم مشکلات مربوط به این موضوع یعنی جمعیت زیاد زندانیان را برطرف و تعداد آن ها را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه همچنین تعداد زندانیان مهریه هم بسیار زیاد است و بر این اساس ما به دنبال ساماندهی این مسئله هستیم، تصریح کرد: طرحی درباره مهریه در مجلس تهیه شده که سقف مهریه را ۱۴ سکه قید کرده است در حالی که نباید سقف مهریه برای همه افراد و با شرایط مالی متفاوت، یکسان باشد.

کمالی پور با تاکید بر اینکه تعیین یک مهریه ثابت برای همه افراد جامعه با قانون سازگاری ندارد، تصریح کرد: ما به دنبال راهکاری هستیم که متناسب با دارایی های افراد، مهریه تعیین شود و از سوی دیگر سازوکاری تعیین شود تا تعداد زندانیان مهریه کاهش محسوسی پیدا کند.

گفتنی است اخیرا طرحی در مجلس برای تعیین ۱۴ سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی تدوین شده است.

منبع مهر
کلید واژه :

زندانیان مهری

،

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

،

یحیی کمالی پور

ثبت نظرات
captcha