قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۱۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سکونت در نزدیکی فرودگاه ریسک سکته را تا سه برابر افزایش می دهد

نتایج یک بررسی جدید نشان داده است، سکونت در امتداد جاده های شلوغ یا فرودگاه، ریسک بروز حمله قلبی و سکته مغزی را بیش از سه برابر افزایش می دهد.

سکونت در نزدیکی فرودگاه ریسک سکته را تا سه برابر افزایش می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه ماساچوست صورت گرفته نشان داد، سکونت در امتداد جاده های شلوغ یا فرودگاه ریسک بروز حمله قلبی و سکته مغزی را بیش از سه برابر افزایش می دهد. 

 کارشناسان باور دارند، سر و صدا منجر به ایجاد واکنش های منفی در بدن می شود؛ علاوه بر این نتایج تحقیقات متعدد بیانگر آن است، زندگی کردن در مکان های پر سر و صدا حتی اگر امتداد یک خیابان باشد، فشارخون را افزایش می دهد. 

این پژوهش تأکید می کند، میانسالانی که در نزدیکی جاده ها، ریل قطار و فرودگاه سکونت دارند، فشارخون بالاتری دارند و همین موضوع آنها را به مرور در معرض ریسک حمله قلبی و سکته مغزی قرار می دهد. 

رادف، نویسند ارشد این تحقیق و سرپرست تیم مطالعه می گوید: «سر و صدا منجر به ایجاد التهاب در رگ های خونی می شود و افراد را در معرض بیماری های متعدد قرار می دهد».

نتیجه یک تحقیقات که در ماه گذشته منتشر شده بود نیز حکایت از آن داشت، قرارگیری در معرض سر و صدا به میزان قابل توجهی ریسک ابتلا به افسردگی را در افراد افزایش می دهد. 

انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

سکونت در نزدیکی فرودگاه

،

سکته مغزی

،

حمله قلبی

ثبت نظرات
captcha