پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احمد خاتمی: افرادی که آنچنان از مذاکرات تعریف می کردند که گویی در بهشت قرار گرفتند اما دیدیم که ترامپ چگونه رفتار کرد/ بی آبروترین دولت روی زمین دولت آمریکاست

سیداحمد خاتمی با اشاره به اینکه مشکلاتی که وجود دارد تمام شدنی است و باید صبر کرد و به یاری خدا ترامپ سرنگون خواهد شد افزود: هیچ راهی جز مقاومت نداریم چرا که افرادی بودند که آنچنان از مذاکرات تعریف می کردند که گویی در بهشت قرار گرفتند اما دیدیم که ترامپ چگونه رفتار کرد.

احمد خاتمی: افرادی که آنچنان از مذاکرات تعریف می کردند که گویی در بهشت قرار گرفتند اما دیدیم که ترامپ چگونه رفتار کرد/ بی آبروترین دولت روی زمین دولت آمریکاست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیداحمد خاتمی همزمان با شام شهادت امام هشتم شیعیان در یادواره شهدای بخش ماهان کرمان و دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام این شهر در مسجد جامع ماهان با تسلیت ایام عزاداری پایان ماه صفر و گرامیداشت حلول ماه ربیع‌الاول اظهارداشت: مردم ایران عشق اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) را در سینه دارند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: شهدا مقام عالی رتبه‌ای در نزد خداوند دارند و اگر هزاران بار دیگر به دنیا بیایند باز هم آرزوی شهادت در راه خدا را دارند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فرهنگ شهادت عنصر پیروزی ملت ایران بوده، هست و خواهد بود عنوان کرد: از صدر اسلام تاکنون نیز شهادت رمز پیروزی مسلمانان بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهداء را کشتند اما امام حسین(ع) پیروز واقعی این میدان شد افزود: نام اباعبدالله(ع) تا قیام قیامت هست و نام امام حسین(ع) در عالم می‌درخشد و نور می‌دهد در حالی که یزید مرد و امروز هم بجز یک ننگ چیزی از او باقی نمانده است و در همه جا او را به بدنامی یاد می‌کنند.

خاتمی با بیان اینکه شهدا سرمایه دنیا و آخرت برای ما هستند گفت: در روایات اسلامی آمده که شهید برای هفتاد نفر از خاندان خود شفاعت می‌کند و خداوند این اجازه را به او داده است و در روایات آمده که وقتی به زیارت قبر شهید می‌روید با وضو باشید چرا که محل رفت و آمد ملائک خداوند است.

وی با اشاره به اینکه روزگاری شناسنامه یک شهر را از موقعیت جغرافیایی آن می‌نوشتند بیان کرد: اما امروز شناسنامه یک منطقه را از تعداد شهدای آن محل می‌نویسند و کوچه‌ها و خیابان‌های شهر را به نام شهدا مزین می‌کنند که مایه افتخار است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در طول چهل سال انقلاب مشکلات زیادی از جمله جنگ هشت ساله تحمیلی و تحریم‌ها را داشتیم تصریح کرد: امروز نیز در اوج تحریم‌ها هستیم اما شرایطی که امروز داریم شرایط بحرانی نیست و کشور در حال فعالیت و توسعه است.

وی با اشاره به اینکه شرایط خطیری داریم که باید مراقبت کرد و این خطر را از بالا سر خود بگذرانیم افزود: ایران با سرمایه شهادت تمام خطرها را می‌گذراند.

خاتمی با بیان اینکه از نظر قرآن هفت خطر جامعه مسلمین را تهدید می‌کند و خداوند در آیه 146 سوره آل‌عمران سستی، ترسیدن و میدان را خالی کردن را از خطرات جامعه اسلامی می‌داند گفت: سست شدن و نترسیدن در برابر تحریم‌ها عبور از این خطر است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا با عربستان کاری ندارد چرا که اسلام آنها آمریکایی است بیان کرد: خداوند در قرآن باختن روحیه را یک خطر می‌داند که به یاری خدا ملت ایران ملت خسته و روحیه باخته نیست.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ملت ایران ملتی خستگی‌ناپذیر است و دشمنان خود را خسته می‌کند گفت: فرهنگ "ما نمی‌توانیم" یک فرهنگ خطرناک است و بعضی‌ها آمریکا را یک غول می‌بینند و می‌ترسند در حالی‌که به یاری خدا دیدیم که شوروی ابرقدرت شرق چگونه فرو ریخت.

وی با اشاره به اینکه امروز تحلیل‌گران داخلی آمریکا می‌گویند آمریکا در حال فروپاشی است و امسال 800 میلیارد دلار کسری بودجه دارد افزود: امروز بی‌آبروترین دولت روی زمین دولت آمریکا است.

خاتمی با بیان اینکه قرآن تسلیم در برابر دشمن را یک خطر بزرگ عنوان کرده است افزود: امام راحل مثل آمریکا را مثل سگ می‌داند و فرمود در برابر سگ اگر پا به فرار گذاشتی دنبالت می‌دود و اگر ایستادی سگ عقب‌نشینی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تنها راه مقابله با آمریکا ایستادگی و مقاومت است بیان کرد: امروز شعار "مرگ بر آمریکا" بیعت با شهیدان است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند به هیچ مقامی در هیچ جایگاهی اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهم داد گفت: بی‌صبری خطر دیگری است که قرآن آن را به مسلمانان تذکر داده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی که وجود دارد تمام شدنی است و باید صبر کرد و به یاری خدا ترامپ سرنگون خواهد شد افزود: هیچ راهی جز مقاومت نداریم چرا که افرادی بودند که آنچنان از مذاکرات تعریف می‌کردند که گویی در بهشت قرار گرفتند اما دیدیم که ترامپ چگونه رفتار کرد.

خاتمی با بیان اینکه خدا در آیه 152 سوره آل‌عمران پنجمین خطر را برای جامعه اسلامی اختلاف می‌داند عنوان کرد: وحدت عنصر پیروزی است اما وحدت یعنی همه با هم نه همه با من.

وی با اشاره به اینکه اطاعت از رهبری عامل وحدت است و کسانی که از فتنه حمایت می‌کنند باعث اختلاف هستند گفت: وحدت حول محور ولایت قبول و نجات‌بخش است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نافرمانی امر رهبر یک خطر بزرگ است که در قرآن کریم آمده است افزود: امروز باعث افتخار است که رهبری داریم که دنیا آرزویش را دارند در حالی‌که رئیس جمهور آمریکا در کشور خودش حرف زد و سایر روسای جمهور به او خندیدند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

سیداحمد خاتمی

،

ترامپ

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha