پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۰۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در سال 2017 رخ داد؛

خودکشی 250 دانش آموز در ژاپن

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ژاپن، در سال 2017 بیش از 250 دانش آموز به زندگی خود پایان دادند.

خودکشی 250 دانش آموز در ژاپن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از بی بی سی، براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ژاپن، در سال 2017 بیش از 250 دانش آموز به زندگی خود پایان دادند. 

بررسی های صورت گرفته حکایت از آن دارد، میانگین سنی خودکشی در میان جوانان این کشور به 30 سال رسیده است. 

وزارت آموزش  و پرورش ژاپن طی یک بیانیه اعلام کرد: میزان خودکشی در میان دانش آموزان ابتدایی و متوسطه با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است و اگر دولت اقدام مؤثری ترتیب ندهد، این آمار مجددا با افزایش رو به رو خواهد بود. 

براساس داده های موجود، میزان خودکشی دانش آموزان در سال 2017 رکورد بی سابقه ای را به ثبت رسانده که از سال 1986 تکرار نشده است.

طبق گفته سازمان جهانی بهداشت، ژاپن یکی از بالاترین آمارهای خودکشی را به خود اختصاص داده؛ گرچه شمار خودکشی در این کشور رو به کاهش است اما همچنان بالا است.

پلیس ملی ژاپن طی آماری تعداد خودکشی در سال 2003 را 34 هزار و 427 نفر اعلام کرد که این عدد در سال 2017 به 21 هزار و 321 نفر رسیده است.

نوریاکی کیتزاکی، معاون آموزش و پرورش ژاپن می گوید: نرخ خودکشی در میان دانش آموزان ثابت مانده است و ما شاهد هیچ کاهشی نبودیم؛ این موضوع نشان دهنده هشدار نسبت به وضعیت سلامت روان دانش آموزان و مشکلات آنها است.

برخی از مسئولان آموزشی ژاپن معتقدند، پدیده هایی مانند قلدری و زورگیری به بحران خودکشی دانش آموزان ژاپنی دامن می زند.

برای قربانیان که مورد زورگویی واقع شده اند، برگشت به مدرسه، پس از یک استراحت و تعطیلات نسبتاً طولانی بسیار سخت و ناگوار است. 

انتهای پیام/

منبع فارس
کلید واژه :

دانش آموزان ژاپنی

،

خودکشی دانش آموزان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha