پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۹۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش قیمت طلا در واکنش به رشد دلار

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا با انتظار سرمایه گذاران برای نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا و رشد ارزش دلار، کاهش پیدا کرد.

کاهش قیمت طلا در واکنش به رشد دلار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حدود ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۲۲۸.۲۰ دلار رسید.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و ۱۲۳۰.۵ دلار معامله شد.

به گفته یک معامله گر مقیم هنگ کنگ، ارزش دلار اندکی بالا رفته و قیمت طلا را تحت فشار قرار داده است. قیمت طلا احتمالا تا زمان اعلام نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا تغییر چندانی نخواهد داشت.

اگر نتایج انتخابات باعث نوسان در بازارهای مالی شود، ممکن است تقاضا برای خرید طلا را تقویت کند.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ حدود ۰.۱ درصد رشد کرد در حالی که بازارهای سهام آسیا صعود وال استریت را دنبال کردند با این حال سرمایه گذاران در آستانه برگزاری انتخابات آمریکا، محتاط بودند.

طلا  که در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی، به دارایی مطمئن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود، در صورت قوی تر شدن ارزش دلار، برای خریداران غیرآمریکایی گران تر می شود.

به گفته هلن لو، تحلیلگر شرکت "آرگونات سکیوریتیز"، بازار به دقت نتایج انتخابات آمریکا را دنبال می کند و هر حزبی که پیروز شود، روی اقتصاد و دلار تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش سی ان بی سی، معامله گران طلا همچنین منتظر نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا برای ارزیابی روند سیاست پولی این کشور هستند.

ذخایر "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۲۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۷۵۷.۲۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۴.۶۳ دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۸۶۰.۴۹ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۱۲۹.۵۰ دلار معامله شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

کاهش قیمت طلا

،

رشد دلار

ثبت نظرات
captcha